Informacje prasowe


Konferencja prasowa 22 maja 2024 r.

Wiosna to radosny czas dla Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury. W ostatnich tygodniach docierały do nas liczne informacje o uzyskaniu dofinansowania i pozyskanych grantów, dzięki którym do oferty w WOAK-u wprowadzimy nowe projekty oraz kontynuować dotychczasowe działania. Cieszymy się z tych sukcesów i z tego, że nasze pomysły zostały docenione przez grantodawców. Stuprocentowa skuteczność w pozyskiwaniu dotacji to sukces wielu osób zaangażowanych w przygotowanie wniosków, instruktorek i instruktorów: Agnieszki Zakrzewskiej, Pauli Rudź i Patrycji Gancarczyk z Działu Animacji Kultury, na czele rzecz jasna z dyrektorskim duetem: Łukaszem Wudarskim i Katarzyną Pągowską.
Podczas środowej (22 maja 2024 roku) konferencji prasowej pokrótce przedstawiliśmy informacje o projektach, które zrealizujemy dzięki pozyskanemu dofinansowaniu. Jak podkreśliła podczas konferencji Katarzyna Pągowska, wicedyrektorka do spraw merytorycznych, nasza „skuteczność” wynosi 100%. Wszystkie złożone przez nas wnioski otrzymały dotacje.
Śledźcie naszą stronę internetową i social media. Będziemy na bieżąco informować postępach w realizacji każdego z tych projektów.


Konferencja prasowa 24 lutego 2024 r.

Dwa dni przed Ogólnopolskim Festiwalem Filmowym Szklarnia gościliśmy w WOAK-u dziennikarki i dziennikarzy zaprzyjaźnionych mediów lokalnych i i regionalnych.
W konferencji prasowej, w której uczestniczyli: Łukasz Wudarski, dyrektor WOAK-u, Katarzyna Pągowska, zastępczyni dyrektora ds. merytorycznych i Grzegorz Kaźmierski, koordynator festiwalu Szklarnia.
Głównym tematem spotkania był właśnie festiwal, którego pierwsza edycja zbliża się w szybkim tempie.
W drugiej części Katarzyna Pągowska opowiedziała o przygotowaniach do drugiej edycji Kujawsko-Pomorskiego Kongresu Kultury oraz o publikacji podsumowującej pierwszą.
Na zakończenie Łukasz Wudarski zdradził, że gościem specjalnym tegorocznego Memisażu, czyli efemerycznej wystawy memów będzie Maciej Kaczyński, współtwórca fanpejdża Facecje.
Wybrane materiały z konferencji do pobrania w linku poniżej.

Newsletter