Dostępność

Koordynatorka dostępności

Koordynatorką dostępności jest Patrycja Gancarczyk
E-mail: patrycja.gancarczyk@woak.pl
Tel. lub SMS 691 061 875

Jak do nas dotrzeć?

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury (WOAK) mieści się w Młynie Kultury przy ulicy Tadeusza Kościuszki 75-77 w Toruniu.

Możesz do nas wygodnie dojechać komunikacją miejską. Najbliższy przystanek tramwajowy to Szpital Miejski. Dojedziesz na niego tramwajami nr 2 i 4. Odległość od przystanku do WOAK-u to około 400 metrów.

Odległość od najbliższego przystanku autobusowego Dworzec Wschodni to około 750 m.

Pod samą siedzibą jest przystanek linii autobusowej 42, która jednak dość rzadko jeździ.

Jeśli przyjedziecie do nas rowerem, możecie korzystać ze stojaków przed wejściem głównym. Parking dla gości zmotoryzowanych znajduje się w głębi ulicy Łokietka – za Młynem Wiedzy i parkingiem dla autokarów. Parking jest bezpłatny. Nie ma wyznaczonych miejsc dla osób z niepełnosprawnością. Prosimy nie parkować samochodów przed głównym wejściem
Do budynku prowadzą dwa wejścia. Pierwsze wejście znajduje się od strony ulicy Łokietka. Do wnętrza budynku prowadzą drzwi obrotowe. Aby się do nich dostać, należy pokonać dwa schodki, każdy o wysokości ok. 7 cm. Przy schodach nie ma poręczy.
Drugie wejście jest od ulicy Dworcowej i jest w pełni dostępne dla osób poruszających się na wózkach. Do wnętrza prowadzą drzwi automatyczne.

Przestrzeń za wejściem

Na parterze codziennie w godzinach 7-22 i w soboty w godzinach 8-15 przebywa osoba z ochrony, która udziela informacji. Jeżeli wydarzenie odbywa się w innych godzinach niż wyżej wymienione, ochrona jest także obecna i służy pomocą.

WOAK ma swoją siedzibę na 4.i 5. piętrze. Na piętrze 4. są sale warsztatowe, sekretariat i dyrekcja. Na 5. piętrze znajduje się sala widowiskowa.

Przestrzenie na 4. i 5. piętrze są ogólnodostępne. Możecie tu odpoczywać, spotykać się i pracować. Na 6. piętrze znajdują się pomieszczenia, do których dostęp mają tylko osoby pracujące w WOAK-u.

Do Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury można dotrzeć schodami lub windą. Schody są wyposażone w poręcze. Winda posiada oznaczenia w alfabecie Braille’a oraz jest udźwiękowiona.

Wejścia do wszystkich pomieszczeń są pozbawione progów i stopni. Otwarcie drzwi nie wymaga dużej siły.

Toalety

Na każdym piętrze znajduje się toaleta dla osób z niepełnosprawnością.

Sprzęt do ewakuacji

Na 5. piętrze znajduje się krzesło do ewakuacji osób z niepełnosprawnością.

Psy asystujące

Możesz przyjść do nas z psem asystującym i psem przewodnikiem. Pamiętaj o zabraniu certyfikatu i zaświadczenia o szczepieniu. Na psa będzie czekała miska wody.

Pętla indukcyjna

Posiadamy mobilną pętlę indukcyjną

Tłumacz PJM

Obecnie nie ma niestety możliwości skorzystania z tłumacza PJM na miejscu lub online. Współpracujemy jednak z tłumaczami PJM przy wielu wydarzeniach. Poinformuj nas o chęci wizyty. Dołożymy starań, aby zapewnić tłumaczenie.

Miejsce przyjazne dla osób wrażliwych sensorycznie

Posiadamy słuchawki wygłuszające oraz obiekty sensoryczne, które sprzyjają wyciszeniu i relaksacji. Na wybranych wydarzeniach zapraszamy do miejsca ciszy.

Miejsce przyjazne rodzinie

W toalecie na każdym piętrze znajduje się przewijak dla niemowląt. W planach jest także udostępnienie pokoju rodzica z dzieckiem. Będzie on znajdował się na parterze budynku.

Wydarzenia dostępne

Staramy się, aby nasze wydarzenia były dostępne dla szerokiego grona odbiorców i odbiorczyń o różnych potrzebach. Regularnie organizujemy wydarzenia z audiodeskrypcją lub tłumaczeniem na PJM.
Zachęcamy do skorzystania z filtrów na stronie internetowej w zakładce Wydarzenia. Pomogą Ci one znaleźć wydarzenie z interesującą Cię dostępnością. Możesz wybrać następujące filtry: Osoby z niepełnosprawnością wzroku, Osoby słabosłyszące, Osoby g/Głuche, Osoby z niepełnosprawnością ruchu, Osoby z niepełnosprawnością intelektualną, Osoby neuroróżnorodne, Osoby nieposługujące się językiem polskim, Wydarzenie przyjazne rodzinom z dziećmi.Informacja o WOAK w PJM i z napisami:
Kim jesteśmy i co robimy?


Informacja o WOAK w PJM i z napisami:
Jak do nas dotrzeć?


Informacja o WOAK w PJM i z napisami:
Dostępność

Newsletter