Grupa około dwudziestu uśmiechniętych kobiet w różnym wieku stoi i siedzi na tle wystawy z koronkowymi serwetkami w jasnym, nowoczesnym wnętrzu. Większość osób jest elegancko ubrana, kilka trzyma w rękach bukiety kwiatów. W centrum, na pierwszym planie, dwie kobiety siedzą na wózkach, trzymając bukiety. Wszyscy mają radosny wyraz twarzy, a niektóre osoby machają do obiektywu. W tle widać białe i kolorowe serwetki wyeksponowane na wystawie, co sugeruje, że grupa uczestniczy w wernisażu związanym z rękodziełem.

Zespół Rękodzieła Artystycznego Klub Supełek

Kiedy

wtorki w godz. 15:30-17:30

Gdzie

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury
Toruń, ul. Kościuszki 75-77 | 4. piętro | sala 406

Pokaż na mapie

Zapraszamy na indywidualną naukę frywolitki oraz haftu. Zespół Rękodzieła Artystycznego Klub Supełek skupia obecnie trzydzieści członkiń, spośród których wiele należy do Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Równolegle z aktywnością artystyczną, zespół realizuje też wspólne przedsięwzięcia promujące rękodzieło w regionie, kraju i za granicą. Klubowi przewodniczy Teresa Buczyńska.

Specjalnością Supełka jest koronka czółenkowa – frywolitka. Obok frywolitek w trakcie supełkowych spotkań powstają również dzieła wykonane w innych technikach rękodzieła artystycznego. To przede wszystkim haft kujawski, a także wiele innych technik.

Dla kogo?

spotkania otwarte dla wszystkich zainteresowanych od 15 roku życia

Cena:

Opłata dla członkiń Klubu Supełek:
10 zł/miesiąc

Indywidualny kurs haftu kujawskiego:
50 zł / miesiąc (średnio 8 godzin)

Indywidualny kurs frywolitki:
50 zł / miesiąc (średnio 8 godzin)

Kurs indywidualny odbywa się podczas spotkań Klubu Supełek
we wtorki w godzinach 15:30-17:30.

Płatność on-line oraz istnieje możliwość zakupu biletu w kasie na godzinę przed pierwszym spotkaniem w danym miesiącu.

Regulamin udziału w zajęciach stałych

Kontakt:

Teresa Buczyńska telefon / SMS: +48 602 397 293

Zespół Rękodzieła Artystycznego Klub Supełek został utworzony przy Wojewódzkim Domu Kultury w Toruniu (obecnie Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu) 24 kwietnia 1979 roku z inicjatywy Wandy Malczewskiej. Od samego początku w działalności Zespołu nierozerwalnie splatały się dwa nurty: praca artystyczna i praca instruktorska, dzięki której do chwili obecnej kilka tysięcy osób poznało sztukę koronki i haftu, spośród których kilkaset uczyniło rękodzieło artystyczne zajęciem okazjonalnym a kilkadziesiąt profesją wykonywaną z zamiłowaniem i dążeniem do doskonałości.

Newsletter