Śpiewacy Chóru Męskiego Copernicus podczas koncertu. Na przedzie dyrygent, który zamaszystym gestem prowadzi zespół

Chór Męski Copernicus

Gdzie

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury
ul. Kościuszki 75-77 | 5. piętro

Pokaż na mapie

Prowadzący

Paweł Jankowski

Kiedy?

poniedziałki i czwartki w godz. 17:30-19:30

Chór Męski Copernicus został utworzony we wrześniu 1987 roku. Jego organizatorem i pierwszym dyrygentem był Roman Grucza. Wiosną 1988 roku zespół wyruszył w pierwszą podróż zagraniczną: do RFN i Holandii. Od tego czasu Chór Męski Copernicus koncertuje w Toruniu i innych miastach regionu, w całej Polsce, a także za granicą: w Austrii, Finlandii, Francji, Holandii, Niemczech, Norwegii, Szwajcarii, na Litwie, we Włoszech. Zespół zdobył wiele znaczących nagród na konkursach i festiwalach krajowych i zagranicznych.

W maju 1990 Roman Grucza zrezygnował z prowadzenia chóru. Kolejnymi dyrygentami byli Zbigniew Maryks, Jan Lach i Janusz Heyka. W maju 1995 roku kierownictwo artystyczne przejęła Renata Szerafin-Wójtowicz, od września 2003 roku chórem dyryguje Paweł Jankowski.

Obecnie zespół liczy trzydziestu śpiewaków. W repertuarze Copernicusa są przede wszystkim pieśni wojskowe i patriotyczne oraz utwory sakralne z różnych epok. Zespół sięga też chętnie po piosenki współczesne: Zbigniewa Wodeckiego czy Marka Grechuty. Są też oczywiście obowiązkowe arie operowe i operetkowe a także amerykańskie standardy musicalowe.

Od czerwca 2006 roku Chór Męski Copernicus jest amatorskim zespołem artystycznym Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu.

Dla kogo?

Spotkania otwarte dla wszystkich zainteresowanych mężczyzn.

Cena:

20 zł / miesiąc

Warunkiem przyjęcia na warsztaty jest płatność za każdy miesiąc z góry.
Płatność on-line oraz istnieje możliwość zakupu biletu w kasie na godzinę przed pierwszym spotkaniem w danym miesiącu.

Prowadzący:

Paweł Jankowski- od 20 lat dyrygent Chóru Copernicus, absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy

Kontakt:

e-mail: weronika.droszcz@woak.pl

Newsletter