Orkiestra WOAK-u Vabank pozuje przed zabytkowym parowozem. Wszyscy są niebiesko-białych mundurach. Po bokach stoją pulpity do nut. Od przodu na pulpitach są zawieszone banery Zawsze gramy vabank.

Orkiestra WOAK-u Vabank

Gdzie

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury
ul. Kościuszki 75-77 | 5. piętro

Pokaż na mapie

Prowadzący

Waldemar Urbański

Kiedy?

wtorki i piątki w godz. 18:00-20:00

W kwietniu 2023 r. w wyniku połączenia Orkiestry Dętej działającej przy Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury oraz Orkiestry Vabank działającej od 2015 r. w Aleksandrowie Kujawskim powstał nowy zespół artystyczny: Orkiestra WOAK-u Vabank.

Orkiestra WOAK-u Vabank to znacznie więcej niż lekka i świetnie zagrana muzyka. To radość ze wspólnego tworzenia. Radość, której orkiestranci pod batutą Waldemara Urbańskiego dzielą się z publicznością na każdym występie. To także zadowoleni słuchacze szczelnie wypełniający widownię każdego występu.

Zespół nie boi się eksperymentu. Muzycy wychodzą poza schemat, przełamują staromodny wizerunek orkiestr dętych. Zespół często włącza się w niecodzienne, a nawet awangardowe działania artystyczne.

Dla kogo?

Spotkania otwarte dla wszystkich zainteresowanych od 12 roku życia grających na instrumencie.

Opłata:

Bilety kwartalne dla członkiń i członków zespołu

Jak się zapisać?

Wyślij maila na zapisy@woak.pl lub zadzwoń: telefon 56 652 27 55

Prowadzący:

Waldemar Urbański – kapelmistrz Orkiestry, wykonuje wszystkie aranżacje,  grał w kraju i za granicą.

Orkiestra Dęta Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury powstała w roku 1987. Jej pierwszymi opiekunami artystycznymi byli Zenon Studziński i Marek Kubiak. W latach 1990-2004 kapelmistrzem orkiestry był Edward Ceglarek i to głównie dzięki jego staraniom zespół osiągnął wysoki poziom artystyczny. W roku 2004 kierownictwo artystyczne przejął Jerzy Derkowski i funkcję tę pełnił do końca 2022 roku. W tym czasie orkiestra wielokrotnie brała udział w konkursach i przeglądach o zasięgu regionalnym i ponadregionalnym, nie raz zdobywając najwyższe laury.

Orkiestra występowała w całej Europie, m.in. w: Danii, Holandii, na Litwie, w Estonii i Belgii.

Newsletter