Zdjęcie przedstawiające uśmiechniętą kobietę, która w jednej z dłoni trzyma powiększające się szkło, przyłożone do swojego oka. W drugiej ręce trzyma turkusowy długopis i kolorowe teczki: granatową, czerwoną, żółtą i turkusową. Na turkusowej teczce znajduje się logotyp woaku i biały napis: tu słychać sztukot.

Od czego zacząć? – badanie potrzeb i potencjałów | szkolenie

Kiedy

8-9.05.2024 | 9:00-15:00

Gdzie

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury
Toruń, ul. Kościuszki 75-77 | 4. piętro | sala 407

Bilety

+ Kup bilet

Masz problem ze zrozumieniem społeczności lokalnej/grupy, z którą pracujesz?

Wiesz, że prowadzenie badań w kulturze jest potrzebne, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? A może w ogóle nie wierzysz, że prowadzenie badań może się do czegoś przydać?

Przeprowadzałeś, przeprowadzałaś badania swojej publiczności/jakiejś konkretnej grupy i nie wiesz, co dalej? A może wnioski z badań rozmijają się z praktyką i obserwacjami codzienności?

To często słyszane przeze mnie pytania i wątpliwości. Dlaczego prowadzenie badań może być przydatne, jak przeprowadzić je samodzielnie oraz co zrobić, aby ich wyniki były rzeczywiście przydatne w praktyce i nie zostały jedynie suchym raportem?

Weź udział w szkoleniu, podczas którego:

  • podejmiesz refleksję na temat tego, co jest ważne w planowaniu procesu badawczego, aby był on realnie przydatny w dalszym działaniu,
  • dowiesz się, czym jest badanie potrzeb i potencjałów,
  • nauczysz się samodzielnie przygotowywać proces badawczy tak, by wspierał Cię w dowiadywaniu się rzeczy przydatnych dla Twojej instytucji/organizacji,
  • nauczysz się wyciągać wnioski, które posłużą Ci w świadomym wykorzystaniu badań w planowaniu oferty.

Dla kogo?

Dla osób pracujących w sektorze kultury, które prowadzą lub chcą prowadzić działania badawcze.

Kiedy i gdzie?

8-9 maja, w godz. 9:00-15:00 (szkolenie jest dwudniowe)

WOAK, ul. Kościuszki 75-77, Toruń, sala warsztatowa IV piętro

Opłata:

140 zł w przypadku zakupu biletu do 5 maja włącznie

190 zł w przypadku zakupu biletu od 6 maja

Prowadząca:

Katarzyna Pągowska

Jestem animatorką kultury i pedagożką teatru. Od ponad 10 lat tworzę i realizuję działania wspierające lokalne społeczności oraz grupy zagrożone wykluczeniem społecznym.

Jestem trenerką. Prowadzę warsztaty dla osób pracujących w sektorze kultury i edukacji, dzięki którym mogą wzmacniać swoje kompetencje związane z tworzeniem projektów, zarządzaniem zespołami, komunikacją, pracą z grupami oraz kreatywnością.

Jestem menedżerką kultury. Od 2022 roku sprawuję funkcję zastępczyni dyrektora ds. merytorycznych Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu. Jako menadżerka zarządzam zespołami i projektami oraz pozyskuję środki z grantów.

Newsletter