Field recording

Kiedy?

2 marca 2024 r.
godz. 10:30-14:30

Warsztaty będą głównie studium miejsca, otoczenia, czyli szeroko pojętego terytorium nagrań terenowych. Próbą porównania sonosfery miejskiej z tzw. terenami zielonymi. Idea nagrań terenowych (field recording) związana jest z szerokim rozumieniem dźwięku czy też problemów związanych z hałasem w kontekście cywilizacji.

Podstawową techniką, która zostanie zastosowana przy przeprowadzeniu warsztatów będzie spacer dźwiękowy. Jego celem jest uwrażliwienie osób uczestniczących na dźwięk, zachęcanie do czynienia krytycznych osądów o słyszanych dźwiękach i ich udziale w równowadze środowiska dźwiękowego oraz kształcenie świadomości własnych dźwięków (głos, kroki, itd.). Weźmiecie udział w spacerze dżwiękowym i stworzymy audialne archiwum terenu. Będziemy nagrywać za pomocą przenośnych rejestratorów odgłosy współegzystujących przyrody i cywilizacji.

Rafał Kołacki – muzyk, koordynator/kurator projektów, twórca instalacji dźwiękowych. Związany z następującymi zespołami: HATI, KUST, Molok Mun, Innercity Ensemble, Mammoth Ulthana i Łubin. Zagrał setki koncertów na całym świecie i wydał dziesiątki płyt. Prowadzi również działalność solową, pasjonując się w swojej twórczości sztuką field recordingu (w jej różnych wariantach), perkusyjną muzyką akustyczną oraz elektroniką z gatunku drone music. Swoją praktykę artystyczną określa jako sztuka wrażliwa.

Newsletter