Na zdjęciu kolorowo ubrana grupa osób. Osoba siedząca z przodu trzyma flagę, na której znajdują się pasy w kolorach: różowy, biały, fioletowy, czarny i niebieski. Za nimi wisi duża tęczowa flaga.

Tęczowe osoby w instytucji kultury – Śniadanie czwartkowe #8 | spotkanie

Kiedy

16.05.2024 | 11:00

Gdzie

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury
Toruń, ul. Kościuszki 75-77 | 4. piętro | sala 407

Pokaż na mapie

Dodatkowe informacje

Czas trwania spotkania: około 2 godziny

Uwagi: Wstęp wolny, liczba miejsc jest ograniczona,
obowiązują zapisy pod adresem: https://forms.gle/LjiQx5TkTQxFTGrRA
lub kontakt telefoniczny: 500058078.
W spotkaniu mogą wziąć maksymalnie dwie osoby z jednej instytucji/organizacji.

Czwartki w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu raz w miesiącu należą do osób z sektora artystycznego i branży kreatywnej z województwa kujawsko-pomorskiego!

Śniadania czwartkowe to dyskusje, podczas których wszystkie głosy są równorzędnie traktowane, a sednem jest spotkanie i wymiana doświadczeń.

Kolejnym tematem dyskusji będzie współpraca z osobami LGBT+ w instytucjach kultury.

Nie wiesz, jak zachować się, kiedy na Twoich warsztatach pojawia się osoba niebinarna lub trans? Zastanawiasz się, czy pytanie o zaimki lub imię sprzed tranzycji jest nietaktowne? Szukasz podpowiedzi i wskazówek związanych z tęczowym savoir vivrem? Jeśli chcesz poczuć się pewniej, poznać zasady dobrej współpracy z tęczowymi osobami, dowiedzieć się trochę więcej o języku inkluzywnym i neutratywach – przyjdź do nas!

Do spotkania dołączy Kajetan Krzystoszek – osoba samorzecznicza, na co dzień związana z Równikiem – Toruńskim Tęczowym Centrum. Kajetan pisze o sobie: „Jestem aktywistą i osobą transpłciową, choć zawsze mówię, że przede wszystkim jestem człowiekiem. Jestem też odbiorcą kultury, a kultura zahacza coraz częściej o tematykę związaną z osobami LGBTQ+. Warto sobie zadać pytanie: czy to jak przedstawiają to środowisko seriale, filmy, teatr oraz jak mówią o nim instytucje kultury, jest bliskie realnemu obrazowi?”. Poznaj Kajetana, podziel się swoim doświadczeniem i wymień refleksjami z osobami pracującymi w sektorze kreatywnym!

Podczas wspólnej rozmowy przy śniadaniu poruszamy przydatne tematy związane z rozwojem, zdobywaniem nowych umiejętności oraz poszerzaniem kompetencji. Na spotkaniach pojawiają się eksperci i ekspertki z danej branży, a kończymy je otwartą dyskusją i sieciowaniem. To okazja do poznania osób, przed którymi stają podobne do Waszych wyzwania oraz przestrzeń wspólnego poszukiwania rozwiązań.

Newsletter