Fotomontaż. W tle zorza polarna w odcieniach zieleni na nocnym niebie. Na środku antena satelitarna teleskopu radiowego skierowana w prawo, za nią - tej samej wielkości mężczyzna od pasa w górę, ze słuchawkami na uszach i dłońmi na konsoli cyfrowej DJ, patrzący na tą antenę.

Solar System – vol. 2: Terra – cykl realizacji audiowizualnych | premiera

Kiedy

09.12.2023 | 18:00

Gdzie

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury
Toruń, ul. Kościuszki 75-77 | 4. piętro | sala 407

Pokaż na mapie

Bilety

Wstęp wolny

Rok Kopernikański powoli się kończy. Zapraszamy Was na ostatnie wydarzenie nawiązujące do obchodów 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, a także 480. rocznicy wydania dzieła De revolutionibus orbium coelestium. Bądźcie z nami w sobotę, 9 grudnia o 18:00, obejrzyjcie dwie projekcje audiowizualne z cyklu Solar System: Vol. 1 Heliocentric i Vol. 2 Terra (premiera!).

Projekt audiowizualny Solar System powstaje od roku. Łączy naukę i sztukę – zarówno w przestrzeni dźwięku, jak i obrazu. Warstwę muzyczną tworzą premierowe kompozycje elektroakustyczne grupy Voices of the Cosmos (Rafał Iwański, Wojciech Zięba, konsultacja astronomiczna – Sebastian Soberski). Są to utwory wykorzystujące dźwięki obiektów astronomicznych z Kosmosu. Natomiast warstwa wizualna projektu Solar System to artystyczno-astronomiczne wideo autorstwa Anny Ruty Pilewicz uzupełnione przez sceny z udziałem muzyków, których autorem jest Mateusz Matyasik.

Projekt realizacji serii „kopernikańskich” produkcji audiowizualnych wspiera Gmina Miasta Toruń. Za produkcję odpowiada Fundacja Artystyczna Kosmos.

Fundacja Artystyczna Kosmos jest tworzona przez zespół wykwalifikowanych artystów i animatorów kultury, którzy od samego początku istnienia fundacji, a także jeszcze wcześniej indywidualnie, podejmują działania artystyczne i kulturalne. Prezes zarządu Fundacji Artystycznej Kosmos – Anna Ruta Pilewicz – jest artystką wizualną i pedagogiem sztuki, Rafał Iwański – wiceprezes zarządu Fundacji Artystycznej Kosmos jest artystą dźwięku i twórcą muzyki elektroakustycznej, natomiast kulturoznawca Mateusz Matyasik – członek zarządu Fundacji Artystycznej Kosmos – zajmuje się tworzeniem filmów, materiałów audiowizualnych oraz fotografii.

Newsletter