Liczna, kilkulastoosobowa grupa, siedząca obok siebie w półkolu na krzesłach. Niektóre z osób klaszczą w dłonie. W tle rolap z logotypem z napisem kujawy i pomorze oraz napisem województwo kujawsko pomorskie mecenasem kultury w regionie oraz rolap z napisem woak.

Robimy II Kujawsko-Pomorski Kongres Kultury!

I ponownie chcemy go współtworzyć z Wami!

Pracujesz w instytucji kultury, organizacji pozarządowej czy jesteś freelancerem lub freelancerką – możesz dołączyć do zespołu wyznaczającego cele i tworzącego program kolejnej edycji II Kujawsko-Pomorskiego Kongresu Kultury.

Aby łatwiej było się Wam włączyć, organizujemy otwarte spotkania w sześciu miejscowościach województwa kujawsko-pomorskiego.

Jednocześnie zapraszamy osoby pracujące w instytucjach kultury do udziału w badaniu dotyczącego tego, jak możemy jako WOAK Was wspierać. Od początku 2024 roku przygotowujemy program wsparcia osób pracujących w instytucjach kultury w naszym województwie. Pierwszym etapem dla opracowania programu jest diagnoza Waszych potencjałów i potrzeb rozwojowych w kontekście wzmacniania kadr instytucji kultury. Chcemy też poznać jakie formy wsparcia są dla Was odpowiednie oraz jakie są możliwości zaangażowania się instytucji w proces sieciowania.

Badania poprowadzimy we współpracy z Joanną Suchomską z Pracowni Zrównoważonego Rozwoju i Magdaleną Jasińską z grupy trenerskiej Jak w zegarku!

Spotkania odbędą się w sześciu instytucjach kultury w godzinach 10:00-15:00 i będą się składać z dwóch części. Możesz wziąć udział w całym spotkaniu lub wybrać tylko jedną część:

 • Toruń (WOAK, 29.02)
 • Tuchola (Tucholski Ośrodek Kultury, 4.03)
 • Grudziądz (Centrum Kultury Teatr, 7.03)
 • Brześć Kujawski (Brzeskie Centrum Kultury i Historii „Wahadło”, 13.03)
 • Brodnica (Brodnicki Dom Kultury, 20.03)
 • Bydgoszcz (Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera, 22.03)

Dziękujemy za gościnność wszystkim wymienionym ośrodkom!


Program:

 • 10:00-12:00 – I część:
  dyskusja na temat celów i tematu przewodniego II Kujawsko-Pomorskiego Kongresu Kultury;

 • 12:00-12:30 – przerwa kawowa (osobom, które wezmą udział w całym spotkaniu zapewniamy obiad)

 • 12:30-15:00 – II część:
  warsztat badawczy dotyczący wspierania osób pracujących w instytucjach kultury w woj. kujawsko-pomorskim.

Program wszystkich spotkań jest analogiczny, więc wystarczy, że weźmiesz udział w jednym z nich.

Chcesz się włączyć? Zgłoś swój udział w spotkaniu, wypełniając formularz:27.03 o godzinie 11.00 odbędzie się spotkanie online, podczas którego podsumujemy wszystkie spotkania terenowe określając cele i temat przewodni II Kujawsko-Pomorskiego Kongresu Kultury. Link udostępnimy wszystkim osobom uczestniczącym w ww. spotkaniach.


Jak będzie wyglądała dalsza praca nad Kongresem?

W kwietniu i w maju będziemy kontynuować serię spotkań, pracując z chętnymi osobami nad programem wydarzenia, który zamierzamy opublikować w czerwcu. Organizację samego wydarzenia planujemy na październik 2024. roku.


Już nie możemy się doczekać spotkań z Wami oraz tego, co z nich wyniknie.

W razie pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt z koordynatorką Kongresu, Agnieszką Zakrzewską: agnieszka.zakrzewska@woak.pl

W/łączmy się!

Newsletter