Obraz Rembrandta van Rijna "Lekcja anatomii doktora Tulpa".

Rembrandt van Rijn:
Lekcja anatomii doktora Tulpa | DKJo!

Kiedy

08.11.2023 | 18:30

Gdzie

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury
Toruń, ul. Kościuszki 75-77 | 4. piętro | sala 407

Pokaż na mapie

Bilety

Wstęp wolny

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Jednego Obrazu (DKJo!) odbędzie się 8 listopada, a jego tematem będzie obraz Rembrandta van Rijna – Lekcja anatomii doktora Tulpa.

Malowidło dziś znajduje się w kolekcji Muzeum Mauritshuis w Hadze i od lat obok Dziewczyny z perłą Jana Vermeera jest ozdobą tejże galerii.

Podczas naszego DKJo! po raz kolejny wspólnie będziemy mieli okazję zgłębić tajemnice malowidła, a także zastanowić się nad jego interpretacją.

Czego doświadczycie podczas spotkania DKJo!

·      Porozmawiamy o malowidle które od wieków intrygowało artystów, miłośników sztuki i poetów, dla których niejednokrotnie obraz był inspiracją.

·      Poznamy historie, ciekawostki i anegdotki związane z dziełem.

·      Wspólnie odkryjemy, dlaczego pępek martwego ciała, na którym przeprowadzana jest sekcja, przypomina jedną z liter alfabetu.

·      Spróbujemy dociec, co oznacza otwarta księga leżąca u stóp martwego ciała i kim są przypatrujący się sekcji mężczyźni.

·      Jak zawsze będziecie mogli się podzielić swoimi interpretacjami tego tajemniczego i wciąż niewyjaśnionego do końca obrazu.

Spotkanie, w którym każdy ma prawo głosu i możliwość swojej interpretacji omawianego dzieła poprowadzi historyk sztuki Łukasz Wudarski.

Newsletter