ALT: Spektakl Moja pierwsza odyseja kosmiczna. Aktorka w złotym hełmie ukrywa się za gigantyczną poduszką mieniącą się brokatem. Małe dziecko trzymane na rękach przez matkę przygląda się aktorce i wchodzi z nią w interakcję.
Fot. Karolina Kasprzak

Raport z badań uczestnictwa w kulturze

Kiedy

01.06.2023

Dokładnie w Międzynarodowy Dzień Dziecka odbyła się premiera „Mojej pierwszej odysei kosmiczne”. Spektakl był grany już prawie dwadzieścia razy. Rodziców, którzy wraz ze swoimi dziećmi uczestniczyli w przedstawieniach prosiliśmy o udział w badaniu dotyczącym oczekiwań i potrzeb kulturalnych rodziców dzieci w wieku 0-3 lata.
Badanie przeprowadziła i jego wyniki opracowała Magdalena Jasińka. Na stronie projektu publikujemy raport z badań. Jesteśmy przekonani, że prezentowane tam wnioski będą inspirujące dla wszystkich animatorów kultury i organizatorów życia kulturalnego.
Znajdziecie tam m.in. odopwiedzi na pytania:

  • Jak zachęcić rodziców dzieci w wieku 0-3 lata do uczestnictwa w kulturze?
  • Czym kierują się rodzice wybierając to a nie inne wydarzenie artystyczne?
  • Jakie elementy uważają za najważniejsze w ofercie kulturalnej dla dzieci w wieku 0-3 lata?

Zachęcamy do zapoznania się z raportem.

Badanie odbyło się w ramach projektu „Moja pierwsza odyseja kosmiczna” – działania realizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu w partnerstwie z Elefantteatret ze Stravanger/ Norwegia.

Projekt dofinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 oraz ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

Newsletter