Grafika przedstawiająca kolaż z różnych dzieł sztuki.

Prima Aprilis w WOAK-u | Memisaż Jednego Obrazu

Kiedy

05.04.2024 | 18:18

Gdzie

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury
Toruń, ul. Kościuszki 75-77 | 5. piętro

Pokaż na mapie

Bilety

Wstęp wolny

Wielkie święto żartów już coraz bliżej. W tym roku postanowiliśmy Was zaskoczyć i świętować prima aprilis… do 5 kwietnia! Żarty na bok? Nie w WOAKu! Dzięki „Memisażowi Jednego Obrazu” uśmiech na Waszych twarzach zagości na dłużej.

5 kwietnia punktualnie o godzinie 18:18 zapraszamy Was na memisaż – wystawę pokonkursową, na której znajdą się wyróżnione przez jury memy. Tym razem punktem wyjścia były znane obrazy. Czy rozpoznacie wszystkie obrazy przerobione na memy? Jak wyglądałyby dzieła Matejki, Van Gogha albo Picassa jako mem? I wreszcie czy Wasza praca znajdzie się na wystawie, by cieszyć się zachwytem zgromadzonej na memisażu publiczności? Przekonajcie się sami!

W ramach wydarzenia czeka Was:

  • Memisaż – otwarcie pokonkursowej wystawy memów „Memisaż Jednego Obrazu”.
  • Wielka bitwa na rymy – jeśli lubisz śmieszyć i bawić słowem, zaprezentuj swoje zabawne rymowanki oraz lekkie, humorystyczne teksty na scenie. Tym razem częstochowskie rymy są mile widziane.
  • Spotkanie z Maciejem Kaczyńskim – autorem Facecji, działającego od 2012 roku fanpejdża, który pokazuje jak facebookowe dyskusje i rozmowy mogłyby wyglądać, gdyby uczestniczyły w nich postacie historyczne, literackie i… te znane z dzieł. A wszystko w bardzo współczesnych kontekstach, nawiązujących niejednokrotnie do aktualnych wydarzeń. Maciej Kaczyński opowie, jak powstają jego prace, co go inspiruje, czy ma swoich naśladowców oraz co w internecie i kulturze memów śmieszy go najbardziej.


Maciej Kaczyński – współtwórca strony Facecje; zawsze chciał pisać długie, smutne książki, a zajmuje się komedią: improwizator teatralny, aktor, autor scenariuszy i komedii scenicznych, gitarzysta i wokalista zespołów Extra i Czarne niebo. Ma dwa koty, które bezskutecznie próbuje odchudzić.

Newsletter