Na zdjęciu mężczyzna w średnim wieku, który bezpośrednio patrzy w aparat.

Paweł Dobies | Po napisach

Kiedy

09.04.2024 | 18:00

Gdzie

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury
Toruń, ul. Kościuszki 75-77 | 4. piętro

Pokaż na mapie

Bilety

Wstęp wolny

Dodatkowe informacje

Czas trwania wydarzenia: około 1 godziny i 30 minut
Film w polskiej wersji językowej z napisami w języku polskim
Kontakt w sprawie prezentacji swoich projekcji na adres e-mail: grzegorz.kazmierski@woak.pl lub telefonicznie: 609 662 968
Wybrane filmy, które nie zostały zaprezentowane na I Ogólnopolskim Festiwalu Filmowym „Szklarnia”,
będą miały swoje projekcje podczas naszego cyklu „Po napisach”.

Film Pawła Dobiesa „Kim jesteśmy?” to nasza kwietniowa propozycja w ramach cyklu „Po napisach”. To debiut autora związanego z Bydgoską Kroniką Filmową.

Jak wspomina Paweł, jego przygoda z filmem poprzedzona była zamiłowaniem do fotografii. „Najpierw czarno-białej, z godzinami spędzonymi w ciemni. Kiedy możliwość kręcenia filmów trafiła „pod strzechy”, zainteresowałem się filmowaniem. Później nawet z małymi sukcesami, jednak wciąż brakowało mi porządnego warsztatu i wsparcia bardziej doświadczonych filmowców. Szczęśliwie trafiłem do Bydgoskiej Kroniki Filmowej, gdzie zrealizowałem swój pierwszy film dokumentalny. To tam dowiedziałem się, jak mało wiem i ile jeszcze pracy przede mną. Aktualnie pracuje nad drugim dokumentem, który, chce zrealizować do końca roku”.

Bohaterów filmu „Kim jesteśmy?” łączy jedna pasja – astronomia. Dzięki ich poświęceniu, wiedzy i zaangażowaniu powstało amatorskie obserwatorium astronomiczne. Budowane ich rękoma od 1997 roku. Każdy bohater jest trochę z „innego świata”. Często porusza się w sferach zupełnie niepasujących do nauk ścisłych. To wielobarwne pomieszanie charakterów jest punktem wyjścia w filmie. Pozostaje jednak zamiłowanie do astronomii i wyjątkowa lokacja, jaką jest obserwatorium, scalające obraz.

Po projekcji, a  dokładnie po napisach końcowych, wspólnie porozmawiamy z twórcą, który opowie o swojej wizji artystycznej, procesie twórczym, inspiracjach i wyzwaniach, z którymi się zmierzył. Będzie to także doskonała okazja do zadawania pytań, wymiany poglądów i pogłębienia swojej wiedzy na temat sztuki filmowej.

Jeśli jesteś twórcą filmowym i chciałbyś zaprezentować swoje dzieło, zachęcamy do kontaktu z Grzegorzem Kaźmierskim na adres e-mail: grzegorz.kazmierski@woak.pl  lub telefonicznie: 609 662 968. Szukamy projektów, które wnoszą nowe spojrzenie na sztukę filmową i reprezentują bogactwo talentów w naszym regionie. Wybrane filmy pokażemy podczas kolejnych spotkań „Po napisach”. Spotkasz się z wymagającą, ale przyjazną publicznością.

Wybrane filmy, które nie zostały zaprezentowane na I Ogólnopolskim Festiwalu Filmowym „Szklarnia”, będą miały swoje projekcje podczas naszego cyklu „Po napisach”.

Newsletter