Na zdjęciu mężczyzna stojący prawym profilem. Mężczyzna ma na głowie czarną czapkę. W dłoniach trzyma przewieszony przez szyję aparat, w którego obiektyw spogląda.

Michał Kudła AKA Otto Tigre | Po napisach | projekcja i dyskusja

Kiedy

21.05.2024 | 18:00

Gdzie

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury
Toruń, ul. Kościuszki 75-77 | 4. piętro | sala 407

Pokaż na mapie

Bilety

Wstęp wolny

Dodatkowe informacje

Czas trwania wydarzenia: około 1 godziny i 30 minut
W projekcjach filmowych występuje efekt światła stroboskopowego

W maju w ramach naszego cyklu „Po napisach” przeniesiemy się do filmowego świata, wykreowanego przez Michała Kudłę AKA Otto Tigre. Doświadczmy trzech projektów audiowizualnych:

1. „Dawny Świat”
szczegółowe opisy po kliknięciu w wybrane wydarzenie…

Audiowizualny traktat kreacji, śmierci i przemijania  zawarty w kadrach, które przeżyliśmy i światach, których nie pamiętamy. Mistyka płynąca przez powtarzalne emanacje i formy przyrody, sztuki i kultury. Formy, które tworzy uniwersum i te, które kreujemy zainspirowani jego pierwiastkiem w naszym wnętrzu. Łączenie i przenikanie światów, przemawiających do nas pradawnym kosmicznym językiem, językiem ruchu ptaków, wirów wodnych, niezauważalnego wzrostu roślin i subtelnego ruchu ich liści. Łagodnym językiem intuicji, której jeszcze nie usłyszeliśmy i przemian, na które nie patrzymy. Przemian wywołanych ruchem planet. Także językiem światów twardych, przeszłych i skamieniałych. Pozostał po nich negatyw.

Film ukazany przez obiektyw szerokokątny, makro i kontemplacje nieostrości, plastykę i impresjonizm zawarty w niedoskonałości, na którą w końcu możemy sobie pozwolić. Selekcja materiału to wędrówka przez 8 lat i 7 terabajtów notatek filmowych, podróży z aparatem, przejścia przez dawne relacje, sytuacje i emocje. Konfrontacja światów i postawa współczesnego człowieka względem przyrody uzupełnia obraz. Tak samo główny temat śmierci. „Obnażona prawda istnienia, bez kolorowania, bez strachu”.

  • Czas: 8 minut
  • Muzyka: Jachna/Mazurkiewicz/Buhl – Dawny Świat
2. „Emotions”
szczegółowe opisy po kliknięciu w wybrane wydarzenie…

Wędrówka między światami i wrażenia wynikające z przekraczania ich połączeń. Historia wyjścia z pancerza zamrożonych emocji. Pogranicze teledysku i wizualizacji interpretuje niesamowity utwór tria Jachna/Mazurkiewicz/Buhl.

  • Czas: 9 minut
  • Muzyka: Jachna/Mazurkiewicz/Buhl – Emotions
3. „Spojrzenie 22”
szczegółowe opisy po kliknięciu w wybrane wydarzenie…

Z analizy syntezy i bryzy klaustrofobii miasta i oddechu biosfery wypiętrzyło się spojrzenie na kołowrót powtarzalności. Repetytywny i przewidywalny stan, którego doświadczamy bardziej lub mniej świadomie przy indywidualnych ramach czasu, przestrzeni i inkarnacji. Naładowane barwą z gracją brzytwy pojawiają się akty exodusu ponad cykl, emanując wolnością i odcięciem od okrągłej klatki.

Projekt jest otwarty i tę formę intuicyjnej wypowiedzi autor będzie rozwijać i pielęgnować, na pewno onirycznie, naprzemiennie abstrakcyjnie i figuratywnie.

  • Czas: 1,5 minuty
  • Muzyka: Michał Kudła AKA Otto Tigre

Michał Kudła AKA Otto Tigre –  operator, montażysta i fotograf. Entuzjasta przestrzeni i połączeń w niej zawartych. Zafascynowany możliwościami opowiadania obrazem. Twórca onirycznych ruchomych i nieruchomych obrazów oraz sesji zdjęciowych ukazujących esencje inspirującej żeńskiej energii. Doświadczenie zdobywał we współpracy z łódzkimi i warszawskimi teatrami (Teatr Chorea, Teatr Pinokio w Łodzi, Teatr Dramatyczny w Warszawie), magazynami modowymi (między innymi Harper’s Bazaar Polska), branżą reklamową (Papaya Films, 180heartbeats + JUNG v MATT), twórcami muzyki improwizowanej (wieloletnia artystyczna współpraca z Jackiem Mazurkiewiczem) i producentami dźwięków (obecnie nowy projekt z Valtow). Formy zawarte w klaustrofobii miasta i oddechu biosfery przetwarza na kreacje fabularne, dokumentalne i wizualizacje. Podczas wieloletniej współpracy z zespołem Sorry Boys i Belą Komoszyńską powstała między innymi okładka singla „Jadę do domu” oraz okładki playlist „Alternatywna Polska” na Spotify. Na podstawie zdjęcia z planu teledysku „Apollo” w reżyserii Filipa Tułaka, Joanna Karpowicz stworzyła obraz „Oh I Am Too Late”, wydrukowany w albumach w 2020 i 2024 roku.

Po projekcji, a  dokładnie po napisach końcowych, wspólnie porozmawiamy z twórcą, który opowie o swojej wizji artystycznej, procesie twórczym, inspiracjach i wyzwaniach, z którymi się zmierzył. Będzie to także doskonała okazja do zadawania pytań, wymiany poglądów i pogłębienia swojej wiedzy na temat sztuki filmowej.

Jeśli jesteś twórcą filmowym i chciałbyś zaprezentować swoje dzieło, zachęcamy do kontaktu z Grzegorzem Kaźmierskim na adres e-mail: grzegorz.kazmierski@woak.pl  lub telefonicznie: 609 662 968. Szukamy projektów, które wnoszą nowe spojrzenie na sztukę filmową i reprezentują bogactwo talentów w naszym regionie. Wybrane filmy pokażemy podczas kolejnych spotkań „Po napisach”. Spotkasz się z wymagającą, ale przyjazną publicznością.

Wybrane filmy, które nie zostały zaprezentowane na I Ogólnopolskim Festiwalu Szklarnia, będą miały swoje projekcje podczas naszego cyklu „Po napisach”.

Newsletter