Na zdjęciu blondwłosa kobieta, trzymają w ręku namalowany obraz. Na obrazie znajduje się kobieta, która ma zamknięte oczy. Przy jej ręce siedzi biały ptak, a wokół niej na gałęziach znajdują się czerwone ptaki.

Magda Zubrycka | Twórczy Ferment

Kiedy

10.02.2024 | 18:00

Gdzie

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury
Toruń, ul. Kościuszki 75-77

Pokaż na mapie

Bilety

Wstęp wolny

Dodatkowe informacje

Czas trwania wydarzenia: około 1 godziny i 30 minut

„Z miłości i cieni” | wystawa rysunku i fotografii

Zanurz się w urzekającym świecie artystycznej wizji Magdy Zubryckiej. Wyrusz w transformującą podróż przez labiryntowe zawiłości ludzkiej duszy i emocjonalnych doświadczeń. Wystawa „Z miłości i cieni” to połączenie fotografii narracyjnej z pracami rysunkowymi, ożywionymi dzięki wykorzystaniu ołówka, kredki i cyfrowych technik rysunkowych, które stanowią unikalny mariaż (foto-) realizmu i symboliki. Kreacje Magdy, która czerpie inspiracje z gotyckiej symboliki i poezji, tworzą harmonijną opowieść o bólu i nadziei, która porusza i skłania do refleksji. Wernisaż wystawy uzupełni performans taneczny Natalii Browarczyk.

Magda Zubrycka – urodziła się na Mazurach, gdzie szlifowała rysunek, specjalizując się w fotorealistycznych portretach. Absolwentka SGH i dziennikarstwa zawodowo związana jest z mediami i branżą wydawniczą. Przez całą karierę angażowała się w różne kreatywne przedsięwzięcia – począwszy od fotografii komercyjnej, przez fotoreportaże prasowe, do przekładów literackich. Jest zafascynowana ludzką naturą i znajduje radość w łączeniu się z jednostkami na głębokim poziomie. Pasja do ludzi rozciąga się na jej zaangażowanie w działalność społeczną.

Twórczy Ferment to projekt, dzięki któremu młodzi artyści i artystki z województwa kujawsko-pomorskiego dostają wsparcie w organizacji swoich wydarzeń – koncertów, spektakli, wystaw, performansów, wieczorów literackich etc.

Twórczy Ferment powstał po to, by otwierać instytucje kultury na debiutujących artystów i artystki z regionu oraz by dać im szansę na pokazanie swojej sztuki szerszej publiczności.
To okazja do poznania się i wzajemnego inspirowania młodego środowiska artystycznego w województwie.

Newsletter