Stylizowany portret Krzysztofa Wysłoucha. Mężczyzna pozuje obok otwartego pianina, patrzy w bok. Na pianinie otwarte nuty i otwarta stara książka z reprodukcjami antycznych rzeźb, m.in. Dyskobol Myrona. Pod pianinem plansza z rysunkami różnych instrumentów dętych blaszanych.

Krzysztof Wysłouch | Twórczy Ferment | koncert

Kiedy

13.01.2024 | 18:00

Gdzie

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury
Toruń, ul. Kościuszki 75-77 | 5. piętro | Sala widowiskowa

Pokaż na mapie

Dodatkowe informacje

Pula pierwszych 30 biletów: 10 zł
Bilet ulgowy: 15 zł
Bilet normalny: 20 zł

Krzysztof Wysłouch – „Gdzie zapachnie mięta” – wieczór piosenki poetyckiej. W styczniowej edycji Twórczego Fermentu Krzysztof Wysłouch zaprezentuje premierowy program muzyczny oparty na autorskich opracowaniach polskiej poezji. Wydarzenie na pograniczu koncertu i spektaklu będzie wejściem w świat onirycznej, sensualnej wyobraźni, wyrażonej oryginalnym językiem muzycznym czerpiącym z poezji śpiewanej, nurtu singer-songwriter i szeroko pojętej alternatywy.

Krzysztof Wysłouch ukończył toruńską szkołę muzyczną, a obecnie studiuje kulturoznawstwo na UJ. W szkole średniej pasjonował się instrumentacją oraz współpracował z uczniami i absolwentami I LO jako autor oprawy muzycznej ich autorskich spektakli. Piosenkę poetycką zaczął tworzyć dwa lata temu, kiedy zajął 3. miejsce w wojewódzkim konkursie recytatorsko-wokalnym wokół twórczości K. K. Baczyńskiego w Krakowie. Jako muzyk stale współpracuje ze studentami krakowskiej AST, a także planuje wydanie debiutanckiego tomu poezji. Jego wiersze ukazały się w magazynach internetowych „Szajn” i „Szpol”.

Cena:

Bilet ulgowy: 15 zł

Bilet normalny: 20 zł

do kupienia online lub w kasie godzinę przed wydarzeniem.

Twórczy Ferment to projekt, dzięki któremu młodzi artyści_stki z województwa kujawsko-pomorskiego dostają wsparcie w organizacji swoich wydarzeń – koncertów, spektakli, wystaw, performansów, wieczorów literackich etc.

Twórczy Ferment powstał po to, by otwierać instytucje kultury na debiutujących artystów i artystki z regionu oraz by dać im szansę na pokazanie swojej sztuki szerszej publiczności.
To okazja do poznania się i wzajemnego inspirowania młodego środowiska artystycznego w województwie.

Newsletter