Portret Piotra Niemczewskiego z półprofilu. Młody mężczyzna stoi na tle czystego, błękitnego nieba. Jest ubrany w kurtkę, na głowie ma kaszkiet, pod szyją zawiązaną arafatkę w kolorze czarno-piaskowym. Trzyma w ręku aparat fotograficzny. Nosi okulary przeciwsłoneczne, uśmiecha się.

Kadr. Światło. Akcja! Warsztaty filmowe z Piotrem Niemczewskim

Kiedy

02.12.2023 | 13:00-19:00

Gdzie

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury
Toruń, ul. Kościuszki 75-77 | 4. piętro | sala 407

Pokaż na mapie

Prowadzący

Piotr Niemczewski

Bilety

Kup bilet

Warsztaty to kompleksowe wprowadzenie do budowania planów filmowych. Podczas warsztatów poznasz obsługę sprzętu filmowego, doświadczysz pracy z kamerą i światłem, dowiesz się, jak poprawnie ustawić ekspozycję w filmie.

Podczas warsztatów, poznasz techniki wykorzystywane do tworzenia atmosfery i budowania emocji widza za pomocą światła. Podczas praktycznych ćwiczeń poznasz wpływ różnych pozycji i kolorów oświetlenia na nastrój i atmosferę sceny filmowej.

Kolejnym etapem będzie analiza kilku scen z popularnych filmów. Wspólnie rozbierzemy je na czynniki pierwsze, próbując odgadnąć: jak zostały zrealizowane, jakie techniki oświetleniowe zostały wykorzystane, a także czy zastosowano efekty specjalne, greenscreen albo inne technologie filmowe. W ten sposób poszerzysz wiedzę na temat różnych aspektów kreacji filmowej oraz poznasz kulisy produkcji filmów.

Dla kogo?

Dla wszystkich zainteresowanych od 16 roku życia bez względu na stopień zaawansowania.

Korzyści:

  • Zdobycie podstawowych umiejętności obsługi sprzętu filmowego,
  • zwiększenie umiejętności analizy struktury i budowy filmowej sceny,
  • poznanie pracy za kulisami filmu,

Kiedy:

2.12.2023 r., godz. 13:00-19:00

Cena:

50 zł

Piotr Niemczewski – Operator filmowy, absolwent New York Film Academy oraz twórca kanału YouTube “Trip Hunter”, liczącego ponad 100 tys subskrypcji.
Studiował i doświadczenie zdobywał na planach zdjęciowych w Los Angeles, od teledysków, reklam, seriali i horrorów klasy B, aż po Hollywoodzkie pełnometrażówki. Filmy i teledyski, których zdjęć jest autorem zdobyły uznanie i nagrody w wielu międzynarodowych festiwalach filmowych. Otrzymał również podwójną nominację w zeszłorocznej edycji konkursu Grand Video Awards.

Newsletter