Laureaci Nagrody Marszałka. Grupa osób pozuje do wspólnego zdjęcia. W tle scena oświetlona niebieskim światłem.

Gościliśmy laureatów Nagród Marszałka

Kiedy

21.11.2023

Dwudziestego listopada, gościliśmy w WOAK-u przedstawicielki i przedstawicieli instytucji kultury i organizacji samorządowych działających w obszarze animacji kultury z całego regionu. Nagrody z okazji Dnia Działacza Kultury wręczyli Marszałek Województwa Piotr Całbecki, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Elżbieta Piniewska i Dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jerzy Janczarski.

Naszą instytucję w gronie laureatów reprezentowali: Arleta Prochera – księgowa WOAK-u i Paweł Jankowski – kierownik artystyczny Chóru Męskiego Copernicus.

Obok naszych przyjaciół nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie tworzenia i upowszechniania kultury otrzymali: Ewa Katulska i Katarzyna Skrobała z Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, Kinga Łęgowska z Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni, Paweł Szymański z Pałacu Lubostroń, Daria Wojnicka i Ilona Osińska z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, Paweł Karwowski z Galerii Sztuki „Wozownia” w Toruniu, Piotr Waśniewski i Dorota Sobolewska z Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu, Barbara Bibik z Fundacji „Traditio Europae”, organizatora Ligi Starożytniczej i Sławomir Bożko – ze Stowarzyszenia Inicjatyw Niezależnych „Progres”, które organizuje Festiwal Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Podczas uroczystości zarówno Marszałek Piotr Całbecki, jak i Przewodnicząca Elżbieta Piniewska zwrócili uwagę na rolę, jaką kultura pełni w regionie. Z jednej strony wpływa na rozwój gospodarczy i innowacyjność, z drugiej zaś tworzy przestrzeń do dobrego i satysfakcjonującego życia.

Na zakończenie uroczystości, krótki koncert zagrał toruńskie band jazzowy Young Power Orchestra.

Newsletter