Pokazany od tyłu mężczyzna idzie przez las z kamerą filmową zamocowaną na statywie, który trzyma oparty o ramię.
fot. Monika Sieklucka

Filmwalkersi

Kiedy

20.10.2023 | 17:00

Gdzie

Przed budynkiem Młyna Kultury
Toruń, ul. Kościuszki 75-77

Pokaż na mapie

Zapraszamy na spotkanie filmowe, gdzie połączymy pasję filmu z eksploracją przestrzeni miejskiej. Ta inicjatywa skierowana jest do osób od 15 roku życia, które chcą zgłębić tajniki kręcenia filmów i poznawać różnorodne techniki kadrowania w plenerze.

Podczas tych spotkań, razem wybierzemy się na spacery po mieście, gdzie na każdym kroku czekają nas okazje do nagrywania ujęć. Dowiemy się, jak wykorzystać otoczenie miejskie, architekturę i naturalne elementy do tworzenia sekwencji filmowych.

Wspólnie będziemy dzielić się swoją wiedzą na temat kompozycji, światła, ruchu kamery i innych kluczowych aspektów filmowej twórczości. Nauczymy się, jak w prosty i skuteczny sposób wykorzystać kamery oraz smartfony do rejestrowania filmów.

Nie potrzebujesz wcześniejszego doświadczenia filmowego ani profesjonalnego sprzętu. Wystarczy Twoja pasja i ciekawość świata wokół nas. Wspólnie przekształcimy miejską scenerię w nasze własne plany filmowe, a każdy uczestnik będzie miał okazję wyrazić swoją twórczość przez obiektyw kamery.

Ważne jest, żeby każda osoba uczestnicząca czuła się swobodnie podczas naszych spotkań. Dlatego z przyjemnością zapraszamy osoby, które posiadają własną kamerę czy aparat, do zabrania jej na spotkania. Będzie to doskonała okazja, by poznać różnorodność sprzętu filmowego i nauczyć się jak najlepiej wykorzystać swoją własną kamerę do kręcenia filmów.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy przez formularz

PROWADZĄCY:
Grzegorz Kaźmierski – muzyk, animator kultury, teatrolog i filmoznawca, montażysta i operator kamery. Specjalista ds. animacji kultury w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Realizuje warsztaty filmowe oraz muzyczno-dźwiękowe dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych w każdym wieku.

Newsletter