Młody mężczyzna stoi w wyciemnionym studiu filmowym. W rękach trzyma profesjonalną kamerę, patrzy skupiony w przestrzeń. W tle pojedynczy reflektor.

Dominik Krzeszewski | Po napisach | projekcja i dyskusja

Kiedy

11.06.2024 | 18:00

Gdzie

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury
Toruń, ul. Kościuszki 75-77 | 4. piętro

Pokaż na mapie

Bilety

Wstęp wolny

Dodatkowe informacje

Czas trwania wydarzenia: około 1 godziny i 30 minut
Filmy w polskiej wersji językowej z napisami w języku polskim

W czerwcu razem z Dominikiem Krzeszewskim – ramach cyklu „Po napisach” – poznamy dwa filmowe światy:

  1. „Alastor” – w utopijnej rzeczywistości za pomocą dokładnego algorytmu wyeliminowane  zostało zjawisko przestępczości. Pewnego dnia żyjący wraz z rodziną Edmund otrzymuje informację o możliwości stania się w przyszłości przestępcą, co obliguje go do popełnienia samobójstwa, by do takiego obrotu spraw nie dopuścić i zachować panujący porządek. Z powodu niezgody mężczyzny na taki stan rzeczy, najbliższe otoczenie oraz rodzina odwracają się od niego i wypierają na margines społeczeństwa.
  2. „Aberracja” – w dystopijnej rzeczywistości dwóch mężczyzn – Stary i Młody – przebywają w zrujnowanej placówce przygranicznej, gdzie pełnią funkcję strażników oraz konserwatorów. Wykonują rutynowe funkcje – sprzątają zniszczenia, hodują rośliny i patrolują teren. Pewnego dnia na teren placówki wdziera się młoda Dziewczyna, która zostaje przez nich uznana za szpiega i uwięziona. Młody mężczyzna wbrew rozkazowi przełożonego zaczyna nawiązywać głębszy kontakt z nieznajomą.

Dominik Krzeszewski – pochodzący z okolic Kcyni operator i reżyser, student filmoznawstwa i twórca kilku filmów krótko i średniometrażowych zarówno fabularnych, jak i dokumentalnych. Często współpracuje z Towarzystwem Historycznym z Kcyni przy produkcjach o charakterze historycznym – między innymi: Mój ostatni list (2020) oraz Hunger for Freedeom (2023). Pasjonat tematyki science fiction oraz kwestii oświetlenia i ruchu kamery w filmie. Pracę z filmem rozpoczął już w gimnazjum, a kontynuował podczas nauki w technikum na kierunku fotografia.

Po projekcji, a dokładnie po napisach końcowych, wspólnie porozmawiamy z twórcą, który opowie o swojej wizji artystycznej, procesie twórczym, inspiracjach i wyzwaniach, z którymi się zmierzył. Będzie to także doskonała okazja do zadawania pytań, wymiany poglądów i pogłębienia swojej wiedzy na temat sztuki filmowej.

Jeśli jesteś twórcą filmowym i chciałbyś zaprezentować swoje dzieło, zachęcamy do kontaktu z Grzegorzem Kaźmierskim na adres e-mail: grzegorz.kazmierski@woak.pl lub telefonicznie: 609 662 968. Szukamy projektów, które wnoszą nowe spojrzenie na sztukę filmową i reprezentują bogactwo talentów w naszym regionie. Wybrane filmy pokażemy podczas kolejnych spotkań „Po napisach”. Spotkasz się z wymagającą, ale przyjazną publicznością.

Newsletter