Na zdjęciu grupa młodych ludzi, która szeroko uśmiecha się do zdjęcia. Cztery osoby stoją i ubrane są w żółte koszulki. Siedzący przed nimi chłopak ma na sobie żółtą koszulkę i ciemnozieloną marynarkę. Za nimi znajduje się ściana, na której w rogu jest napis Młyny Rotera

Czy wolontariat i kultura do siebie pasują? Śniadanie czwartkowe #7 | spotkanie

Kiedy

18.04.2024 | 11:00

Gdzie

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury
Toruń, ul. Kościuszki 75-77 | 4. piętro | sala 407

Pokaż na mapie

Dodatkowe informacje

Czas trwania spotkania: około 2 godziny

Uwagi: Wstęp wolny, liczba miejsc jest ograniczona,

obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy lub kontakt telefoniczny: 500058078

W spotkaniu mogą wziąć maksymalnie dwie osoby z jednej instytucji/organizacji.

 

Czwartki w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu raz w miesiącu należą do osób z sektora artystycznego i branży kreatywnej z województwa kujawsko-pomorskiego!

Naszym kolejnym tematem będzie wolontariat w kulturze! Zastanowimy się wspólnie, jak definiujemy wolontariat, sprawdzimy, czy da się go robić w instytucjach kultury mądrze i bezpiecznie. Porozmawiamy o korzyściach, jakie przynosi osobom wolontariackim, instytucjom i organizacjom, w których funkcjonuje. Przyjrzymy się także dobrym praktykom i modelom współpracy z wolontariuszami i wolontariuszkami. Dołączy do nas Bartosz Wierzchowski, który koordynuje wolontariat w Młynach Rothera w Bydgoszczy – podzieli się swoimi spostrzeżeniami i opowie o wolontariacie w instytucji kultury.

Bartosz Wierzchucki jest związany z Młynami od samego początku. Przede wszystkim dba o komfort gości odwiedzających Młyny, jak i uczestników najróżniejszych wydarzeń i wystaw, które odbywają się w murach instytucji. Dodatkowo od niemal roku z zaangażowaniem opiekuje się młyńskim wolontariatem. Jako koordynator promuje wolontariat, wprowadza osoby wolonontariackie w życie instytucji. Przez ostatni rok współpracował z niemal 70 różnymi osobami przy kilkunastu dużych wydarzeniach i festiwalach. Od października współpracuje z osobami wolontariackimi na długich porozumieniach – dzięki temu powstała zaangażowana grupa osób aktywnie włączających się w codzienne życie Młynów Rothera. Prywatnie Bydgoszczanin, który zawsze znajdzie czas na czytanie najrozmaitszych ciekawostek o mieście. Miłośnik fotografii i szeroko pojętej sztuki.

Na wspólnym śniadaniu poruszamy przydatne tematy związane z rozwojem, zdobywaniem nowych umiejętności oraz poszerzaniem kompetencji. Na spotkaniach pojawiają się eksperci i ekspertki z danej branży, a kończymy je otwartą dyskusją i sieciowaniem. To okazja do poznania osób, przed którymi stają podobne do Waszych wyzwania oraz przestrzeń wspólnego poszukiwania rozwiązań.

Newsletter