Moja pierwsza odyseja kosmiczna (2023)

Sylwetka dziewczynki wpatrującej się w niebo, które jest bardzo rozgwieżdżone. Na dole napis Moja pierwsza odyseja kosmiczna.

Projekt „Moja pierwsza odyseja kosmiczna” to działanie realizowane w partnerstwie z Elefantteatret ze Stravanger/ Norwegia.

Jego celem jest nawiązanie długofalowej współpracy z norweskimi artystami, nabycie nowych kompetencji przez artystów i animatorów z województwa kujawsko-pomorskiego w zakresie tworzenia warsztatów teatralnych i spektakli dla dzieci w wieku 0-3 lat oraz poszerzenie grona odbiorców domów kultury w regionie o rodziców maluchów.

Efektem wizyty studyjnej i intensywnych warsztatów w Norwegii będzie produkcja cyklu warsztatów i multisensorycznego spektaklu inspirowanego kosmosem, ze względu na przypadający w 2023 roku rok Mikołaja Kopernika.

W projekt zaangażujemy 7 partnerskich ośrodków kultury w małych miejscowościach, dzieląc się z nimi zdobytą wiedzą i dając im szansę na praktyczne zastosowanie innowacyjnych metod. W projekt zaangażowana będzie także społeczność uchodźców z Ukrainy – matki z dziećmi oraz artyści.

>> Raport z badania potrzeb uczestnictwa w kulturze rodziców z dziećmi w wieku 0-3 lata.

Projekt dofinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 oraz ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021

Newsletter