Grupa osób tańczy w ciemności. Oświetla je strumień niebieskiego światła. Światło pada na ścianę, na której powstają cienie tańczących. Każda osoba stoi w innej pozie. Jedna z osób składa dwa palce wskazujące i dwa kciuki w kształt serca.
fot. Ada Sänger

Wspólny rytm. Dostępny DJ set i impreza dla wszystkich | Festiwal Kultury bez Barier

Kiedy

07.10.2023 | 20:00

Gdzie

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury
Toruń, ul. Kościuszki 75-77 | 5. piętro | sala widowiskowa

Pokaż na mapie

Bilety

Wstęp wolny

W ramach Festiwalu Kultury Bez Barier zapraszamy do WOAK-u na imprezę dla wszystkich pod hasłem Wspólny rytm. Zagra dla Was DJ Edee Dee.

Edward Gil Deskur znany jako DJ Edee Dee to niewidomy muzyk, który w mistrzowski sposób łączy  grę na gramofonach ze śpiewem, rapem i beatboxem. W Toruniu zagra energetyczny DJ set, który porwie nas do tańca. Poczujemy muzykę całym ciałem.

Na scenie obok DJ-a stanie tłumaczka polskiego języka migowego.

Wizualizacjom będzie towarzyszyć poetycka audiodeskrypcja.

Impreza odbędzie się w przestrzeni dostępnej architektonicznie. W budynku znajduje się winda z oznaczeniami w alfabecie Braille’a i udźwiękowieniem. Na każdym piętrze jest dostępna toaleta dla osób z niepełnosprawnością. Przy wejściu do sali widowiskowej nie ma progu.

Będą dostępne słuchawki wygłuszające. Osoby potrzebujące ciszy i relaksu zapraszamy do strefy ciszy.

Zapewniamy wsparcie asystentów.

Dla psów asystujących chętnie przygotujemy miskę wody.

Więcej informacji: katarzyna.peplinska-pietrzak@woak.pl, tel./SMS: 696 572 383

Dj Edee Dee (Edward Gil-Deskur) – niewidomy muzyk pochodzenia romskiego. Jest producentem, realizatorem dźwięku, wokalistą oraz DJ-em grającym pod pseudonimem DJ Gipsyman oraz DJ Edee Dee. Współpracował z THC Underground, Funk Fu, Kinetic Formation. Pracował z takimi muzykami, jak: Michał Urbaniak, Wojciech Karolak, Joachim Mencel, Sławek Jaskułke, Jacek i Wojtek Fedkowicz, Jan Pilch i Jarosław Śmietana. Poza tym grał z : DJ Assault, UK Apachi, MC MC, Goldie, The Freestylers, Aron Spector, Black Sun Empire, Krime, Mk Fever, DJ Technic, DJ Dokuro. Uczestniczył w festiwalach w kraju i za granicą, m.in. w Unsound, Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym i Festiwalu Pollen kommen. Wspólnie z Michałem Gorczycą (DJ Dokuro) napisał muzykę do przedstawień teatralnych, takich jak: Werter w Nowym Jorku (Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie) i Leonce i Lena (Teatr Dramatyczny w Warszawie). Ponadto, prowadził audycje „Muzykodelia” w radiu Radiofonia. W 2019 roku uczestniczył w spektaklu „Zastanawiam się” (reż. Joanna Pawlik), natomiast w 2020 roku brał udział w wystawie „Czarny Makaron” w Bytomiu. Z kolei w 2021 roku wystąpił w spektaklu „Pokój nieobecnych” (reż. Joanna Pawlik). W 2022 roku został zaproszony do zagrania, obok innych wykonawców, na Festiwalu „Uszanowanko” w Krakowie.. W ostatnim czasie w ramach programu Krakowski Archipelag Kultury „Kultura Wtajemniczenia” został poproszony o zagranie Setu Dj-skiego i wypowiedź na temat swojej twórczości oraz życia jako osoba niepełnosprawna. Wciąż trwają prace nad filmem „Jesteś tu” Xawerego Deskura na temat działalności Edwarda Gil-Deskura oraz jego trudności i zmagań w życiu codziennym z perspektywy osoby z niepełnosprawnością wzroku.

Dostępność do wydarzenia została dofinansowana z budżetu Festiwalu Kultury bez Barier.

Grafika promocyjna 11. Festiwalu Kultury bez Barier. Jasne różowo-fioletowe tło. Odcienie łagodnie przechodzą od jasnego do ciemnego. Pośrodku duży biały wykrzyknik, na nim czarny napis MOŻESZ mniej i daty od 4 października do 8 października 2023. Po lewej stronie napis festiwal kultury bez barier.
Newsletter