Na scenie w ciemnym pomieszczeniu odbywa się występ artystyczny. W tle widać osobę w długiej czerwonej sukni, która gestykuluje, jakby wyrażała emocje lub przekazywała myśli. Na pierwszym planie po prawej stronie stoi postać w czarnym stroju, obserwująca scenę. Na podłodze, wokół tych osób, leży kilka innych postaci w różnych pozycjach, jakby były w trakcie odpoczynku, snu lub w artystycznym stanie skupienia. Cała scena jest oświetlona subtelnym, punktowym światłem, podkreślającym kontrast między ciemnym tłem a postaciami na scenie.

WOAK na europejskich wodach

Od stycznia przyszłego roku WOAK wypływa na szerokie, bo europejskie, wody. Będziemy liderem projektu „Universal Art Design”, który zrealizujemy w partnerstwie z Teatro Stabile del Veneto – Teatro Nazionale z Wenecji i Kulturanova z Nowego Sadu w Serbii. To nasz kolejny europejski sukces. Projekt jest dofinansowany ze środków EU kwotą 200 tysięcy euro w ramach programu Creative Europe.

– Celem projektu jest wspieranie początkujących artystów performatywnych, w tym artystów z niepełnosprawnościami i z grup marginalizowanych, w tworzeniu sztuki wrażliwej i uniwersalnej w odbiorze bez względu na różne potrzeby – wyjaśnia autorka projektu, Katarzyna Pągowska, zastępczyni dyrektora WOAK-u do spraw merytorycznych.

Do udziału w projekcie „Universal Art Design” zaprosimy młodych artystów i młode artystki ze wszystkich trzech państw. W Toruniu, Wenecji i serbskim Nowym Sadzie odbędzie się cykl warsztatów wzmacniających umiejętności, zorganizujemy również rezydencje artystyczne zakończone pokazami oraz festiwalem we Włoszech.

Newsletter