Na zdjęciu mężczyzna ubrany w garnitur
fot. materiały prasowe

Warsztaty z emisji dla męskich głosów

Kiedy

20.04.2024 | godz. 10:00-14:00

Gdzie

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury
Toruń, ul. Kościuszki 75-77 | 4. piętro | sala 407

Pokaż na mapie

Bilety

+ Kup bilet

Zobacz, co potrafi Twój głos i odkrywaj jego potencjał krok po kroku! Już 20 kwietnia pod okiem wybitnego wokalisty, chórmistrza i specjalisty od emisji głosu – Michała Rajewskiego – nie tylko nauczysz się podstaw, jak uwalniać swój głos, będący przedłużeniem mowy, ale także poznasz technikę oddechową i dykcję.

Podczas warsztatów popracujesz nad rozszerzaniem skali głosu, barwą, rezonansem, intonacją i higieną głosu. Dowiesz się, że śpiewanie oczyszcza emocjonalnie i wyzwala endorfiny, co bardzo korzystnie wpływa na nasz organizm. Przyjdź i spróbuj – może śpiew stanie się Twoją pasją, którą pokochasz!

W spotkaniu uczestniczyć będzie Chór Męski Copernicus prowadzony od ponad 20 lat przez Dyrygenta Pawła Jankowskiego, absolwenta Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Dla kogo?

Warsztaty skierowane są do mężczyzn lubiących śpiew, pracujących głosem: wokalistów i chórzystów, a także do tych, którzy rozpoczynają przygodę ze śpiewem lub chcieliby zacząć.

Kiedy i gdzie?

20 kwietnia 2024 r, WOAK, ul Kościuszki 75-77, 4. piętro, sala 407

Czas trwania: od 10:00 -14:00

Opłata: 50,00 zł

Prowadzący:

Michał Rajewski – baryton, chórmistrz, założyciel Chóru Cantores Graudentes w Grudziądzu, który powstał w 2020 roku. Pracował nad techniką wokalną z wieloma chórami i zespołami w kraju i za granicą, między innymi z Chórem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Yerevan State Chamber Choir w Armenii. Wraz ze swoimi chórami i zespołami wokalnymi zdobył ponad 160 nagród na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach chóralnych.

Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym: Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Chełmnie, Ogólnopolskiego Turnieju Chórów o Kryształowe Serce Chełmińskiej Jesieni i Międzynarodowego Konkursu Chóralnego Muzyki Sakralnej Carmen Fidei.

Jako wokalista ma na swoim koncie wiele prawykonań utworów współczesnych kompozytorów polskich i zagranicznych, takich jak: Mitsuru Asaka i Jerzego Cembrzyńskiego. Został odznaczony przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz kultury i popularyzacji muzyki chóralnej oraz Nagrodę Specjalną ufundowaną przez wojewodę Ewę Mes za propagowanie muzyki chóralnej w regionie. Został uhonorowany Złotą Odznaką Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.

Newsletter