Dwie kobiety siedzą tyłem do siebie w czarnej przestrzeni. Jedna z nich ma szkicownik, w którym rysuje trzymając pisak lewą ręką, druga gran na ukulele. Przed nimi leżą ułożone w półokrąg rysunki.

Twórczy ferment | Lada Razdolska & Agata Świrska | koncert

Kiedy

30.09.2023 | 18:00

Gdzie

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury
ul. Kościuszki 75-77 | 5 piętro | sala widowiskowa

Pokaż na mapie

Bilety

+ Kup bilet

Artystyczny chillout to wydarzenie mające na celu wprowadzić widzów w błogostan za pomocą muzyki (Agata Świrska grająca na ukulele i śpiewająca utwory swojego autorstwa z akompaniamentem Krzysztofa Wysłoucha) oraz sztuk wizualnych (rysunki Lady Razdolskiej). Artystki łącząc dwie dziedziny sztuki oraz aranżując specjalne miejsce chcą wytworzyć atmosferę odpoczynku.

 Wakacje już się skończyły, jest coraz chłodniej. Poprzez wydarzenie chcemy przywrócić beztroski czas i stworzyć w sali widowiskowej WOAK-u jeden wielki piknik.
 

Zabierzcie ze sobą koce, coś do jedzenia, jeżeli potraficie grać na instrumentach – też zabierzcie je ze sobą.

 

Po występie Agaty i Lady, planujemy jam session i razem “popiknikujemy” ze sztuką w tle.

 

Agata Świrska – jako mała dziewczynka odkryła, że nic nie cieszy jej tak bardzo jak śpiewanie. Kilka lat później, kiedy zaczęła grać na ukulele, dostrzegła, że jeszcze więcej satysfakcji daje jej tworzenie własnej muzyki, a po II Festiwalu Piosenki Autorskiej „Cała Jaskrawość”, którego została laureatką, zrozumiała, że najwięcej emocji zapewnia dzielenie się muzyką z innymi. Dziewczęco i lekko stara się opowiadać o nie zawsze łatwych uczuciach, marzeniach, szukając w muzyce zrozumienia dla samej siebie i otoczenia, ale też źródła czystej radości. Jej autorskim tekstom towarzyszą zwykle subtelne popowe i indie-popowe brzmienia.

 

Lada Razdolska – od samego dzieciństwa uwielbia rysować. Skończyła Luceum Plastyczne w Grudziądzu na kierunku fotografia artystyczna. W większości swoje prace rysuje z wyobraźni. Każdą wolną chwilę poświęca rysowaniu i udoskonaleniu swoich umiejętności.

 

Bilety:

Pula pierwszych 30 biletów: 10 zł

Bilet ulgowy: 15 zł

Bilet normalny: 20 zł

 

Istnieje możliwość zakupu biletu w kasie na godzinę przed wydarzeniem.

 

 

Twórczy Ferment to projekt, dzięki któremu młodzi artyści_stki z województwa kujawsko-pomorskiego dostają wsparcie w organizacji swoich wydarzeń – koncertów, spektakli, wystaw, performansów, wieczorów literackich etc.
Twórczy Ferment powstał po to, by otwierać instytucje kultury na debiutujących artystów i artystki z regionu oraz by dać im szansę na pokazanie swojej sztuki szerszej publiczności.
To okazja do poznania się i wzajemnego inspirowania młodego środowiska artystycznego w województwie.

Newsletter