Na zdjęciu znajdują się dwie osoby fotografujące, pozująca do zdjęcia modelkę. Modelka siedzi na parapecie i patrzy się w stronę otwartego okna, a w ręku trzyma różowy kwiat.
fot. Joanna Piecyk

Półkolonie filmowo-fotograficzne dla młodzieży 12-15 lat

Kiedy

12-16 lutego 2024 r. godz. 10:00-15:00

Gdzie

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury
Toruń, ul. Kościuszki 75-77 | 4. piętro | sala 407

Pokaż na mapie

Bilety

Brak miejsc

Chcesz nakręcić film, ale masz obawy, że zabraknie Ci czasu i środków? A może wydaje Ci się, że wszystkie profesjonalne produkcje powstają latami i generują ogromne koszty? Chcesz zrobić dobre zdjęcie, ale nie wiesz od czego zacząć? Zapisz się na nasze półkolonie.

poniedziałek-środa – warsztaty filmowe

Podczas warsztatów filmowych przekonasz się, że każdy może zostać filmowcem – niezależnie od budżetu jaki posiada! Poprzez wspólną pracę poznamy rzemiosło filmowe od środka: stworzymy scenariusz, nauczymy się pracy z kamerą, zorganizujemy mały plan filmowy, nakręcimy materiał i zmontujemy film.

czwartek-piątek – warsztaty fotograficzne

Po pierwsze: eksperyment! Bez niego nie ma nauki i zabawy, dlatego pierwszego dnia warsztatów zapoznamy Ciebie z podstawami fotografii i jak najszybciej przejdziemy do tworzenia… fotograficznych kosmosów!

Przekonacie się między innymi, ile tajemnic kryje się w cieniach, co można wyczarować z kostek lodu czy jaką długość może mieć smuga światła. Stworzymy mnóstwo nieoczywistych obrazów, które rozbudzą wyobraźnię!

Drugiego dnia z kolei skupimy się na fotografii portretowej. Będziemy eksperymentować ze światłem naturalnym, ciągłym i błyskowym. Użyjemy kolorowych mieczy świetlnych i klasycznych, studyjnych lamp. Wykorzystamy rekwizyty i sprawdzimy, jak bardzo zmieniają obraz. Nauczymy się, jak pracować z modelem/modelką, by osiągać jak najlepsze efekty.

A wszystko… smartfonem. Profesjonalny sprzęt nie jest potrzebny, w końcu najlepszy aparat to ten, który akurat masz pod ręką!

DLA KOGO?

Półkolonie skierowane są do młodzieży w wieku 12-15 lat

KIEDY?

12-16.02.2024 r., w godzinach 10:00-15:00 w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury, ul. Kościuszki 75-77 w Toruniu.

Organizator nie zapewnia wyżywienia dla osób uczestniczących.

OPŁATA:

245 zł. Zapisy trwają do 5 lutego – obowiązuje kolejność zakupu biletu.

Warunkiem przeprowadzenia warsztatów jest zebranie się minimalnej liczby osób uczestniczących.

PROWADZĄCY:

Grzegorz Kaźmierski – muzyk, animator kultury, teatrolog i filmoznawca, montażysta i operator kamery. Członek Bydgoskiej Kroniki Filmowej. Specjalista ds. animacji kultury w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Realizuje warsztaty filmowe oraz dźwiękowe dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych w każdym wieku.

Joanna Piecyk – fotografka, absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa na UMK w Toruniu. Prowadzi warsztaty indywidualne i grupowe (między innymi w „Stowarzyszeniu Jestem”), organizuje wystawy, konsultuje. Zajmuje się fotografią portretową, dokumentalną, biznesową, eventową. Miłośniczka etnografii. Dwukrotnie nagrodzona w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Etnoklimaty”. Wielokrotnie dokumentowała też projekty realizowane w ramach programu „EtnoPolska” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Newsletter