Zdjęcie Katarzyny Pągowskiej i Łukasza Wudarskiego. Stoją na tle zielonej ścianki z logotypami WOAK-u. Uśmiechają się do obiektywu.

Pisanie wniosków na działania kulturalne – jak zadbać o jakość i skuteczność | warsztaty

Kiedy

07.11.2023 | 08:30 - 08.11.2023 | 15:30

Gdzie

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury
Toruń, ul. Kościuszki 75-77 | 4. piętro

Pokaż na mapie

Bilety

brak miejsc

Dodatkowe informacje

Prowadzący:
Katarzyna Pągowska – managerka kultury, trenerka, animatorka. Zastępczyni dyrektora ds. merytorycznych w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury oraz dyrektorka operacyjna Fundacji Teatr Realistyczny. Tworzy projekty i pisze wnioski dotacyjne – pozyskała ponad 3 000 000 zł w krajowych i zagranicznych konkursach grantowych.

Łukasz Wudarski – historyk sztuki i bibliotekarz, pan od kultury z którą związany jest od 16 lat. Autor ponad 20 projektów dotacyjnych ze środków krajowych i unijnych (na łączną kwotę 4 000 000 zł). Zasiadał jako ekspert oceniający wnioski przy Narodowym Centrum Kultury i Gminie Miasta Toruń. Jest certyfikowanym konsultantem ds. strategii rozwoju instytucji kultury. W latach 2018-2022 dyrektor Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu. We wrześniu 2022 objął stery Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu. Prywatnie miłośnik dobrej muzyki, kina, malarstwa dawnego… i prowincjonalnych muzeów.

Każda osoba pracująca w kulturze wie, że jesień to w naszej branży wyjątkowo gorący czas… pisania wniosków. Zbliżają się terminy aplikowania do programów dotacyjnych, dzięki którym instytucje kultury i organizacje pozarządowe mogą pozyskać pieniądze na nowe projekty.
W obecnych realiach korzystanie z grantów, to często jedyna opcja, aby wdrażać nowe pomysły lub zwyczajnie realizować działalność statutową.
Napisanie dobrego wniosku wymaga jednak określonej wiedzy i umiejętności z zakresu tworzenia projektów, a także znajomości pewnych drobnych trików i dobrych praktyk, które sprawią, że komisja lepiej oceni nasz wniosek.

Dla kogo?
Warsztaty kierujemy do osób, które piszą wnioski, ale rzadko lub w ogóle nie udaje się im otrzymać dotacji oraz do osób, które do tej pory nie miały do czynienia z tworzeniem projektów.

Korzyści:

  • dowiesz się, jak wygląda proces tworzenia projektu z naciskiem na formułowanie celów, dobór odpowiednich metod, planowanie rezultatów i efektów oraz tworzenie budżetu i harmonogramu
  • nauczysz się samodzielnie przechodzić przez proces planowania projektu na przykładzie swojego pomysłu
  • nauczysz się analizować regulaminy programów dotacyjnych tak, aby wyciągać z nich niezbędne informacje
  • nauczysz się przekształcać pomysł na projekt na wniosek dotacyjny
  • dowiesz się, jak wygląda proces oceniania wniosku z perspektywy osoby, która była członkiem komisji eksperckich oraz poznasz proste tricki przydatne przy pisaniu

Metody:
warsztaty będą prowadzone aktywnymi metodami wg metodologii uczenia przez doświadczenie.
Punktem wyjścia będą przyniesione przez uczestników pomysły na konkretne projekty, które chcieliby zrealizować w swoich instytucjach/organizacjach.

Kiedy i gdzie:
7-8 listopada, w godzinach 8.30-15.30

Opłata:
150 zł w przypadku kupna biletu do 27 października 2023 r.
200 zł w przypadku kupna biletu od 28 października 2023 r.

UWAGA! Faktura Vat na firmę jest generowana automatycznie, prosimy o wybranie tej opcji podczas zakupu on-line i wypełnienie danych instytucji delegującej.

Newsletter