Dwie aktorki grające w spektaklu Moja pierwsza odyseja kosmiczna ubrane w kostiumy przypominające skafandry astronautów. Klęczą na podłodze. Jedna trzyma złączone dłonie, jakby coś w nich trzymała, druga wskazuje na te dłonie palcem. Uśmiechają się do siebie. Scena skąpana jest zimnym niebieskim świetle, gdzieniegdzie są też pojedyncze zielone punkty świetlne.

Moja pierwsza odyseja kosmiczna

Kiedy

20 i 21 stycznia 2024 r., godz. 10:00

Gdzie

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury
Toruń, ul. Kościuszki 75-77 | 5. piętro

Pokaż na mapie

Bilety

Kup bilet

Dodatkowe informacje

Drugi spektakl  21.01.2024 r. | godz. 10:00

Bilety: 25 zł dziecko, 45 zł osoba dorosła

„Moja pierwsza odyseja kosmiczna” to multisensoryczna podróż po niesamowitym Kosmosie. Do udziału w niej zapraszamy dzieci do 24 miesiąca życia.

Dzieci doświadczą bogactwa wszechświata za pomocą zmysłów wzroku, słuchu, dotyku, ruchu, równowagi i czucia głębokiego. Odwiedzą odległą galaktykę i dotkną gwiazd. Posłuchają tajemniczej, kosmicznej muzyki i zatańczą z zorzą polarną. Pospacerują po drodze mlecznej i spotkają czarną dziurę. Będą tańczyć, turlać się, skakać i odkrywać nieznane. Będzie także czas na wyciszający odpoczynek. W spektaklu nie używamy słów.

„Moja pierwsza odyseja kosmiczna” to opowieść o pierwszych krokach, niezwykłej sile ciekawości i kosmosie, który nas przenika.

Kilka wskazówek przed spektaklem:

  1. Nasz budynek jest pierwszy od ulicy Kościuszki, za nami jest Młyn Smaków, Inkubator i Młyn Wiedzy. Do budynku prowadzą dwa wejścia. Wejście główne jest od ulicy Łokietka oraz drugie wejście od ulicy Dworcowej, na przeciwko Mio Piano.
    Możecie również skorzystać  z naszego parkingu – w głębi, za Młynem Wiedzy i parkingiem dla autokarów, dojazd ulicą Łokietka.
  2. W budynku znajduje się winda oraz toalety z przewijakiem. Wygodnie wjedziecie na 4. piętro, gdzie znajdziecie szatnię oraz możecie zostawić wózek.
  3. W holu na 5. piętrze oraz w przestrzeni spektaklu nie wolno używać telefonów oraz innych urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk. Pozostawicie je w specjalnych workach. Chcemy, aby nasza wspólna odyseja kosmiczna była czasem budowania więzi. Spędźmy czas naprawdę razem.
  4. Prosimy o pozostawienie obuwia przed wejściem do holu na 5. piętrze.
  5. Do przestrzeni spektaklu nie zabieramy domowych zabawek, przekąsek i przedmiotów z holu.
  6. W holu na 5. piętrze przed salą widowiskową przygotowaliśmy dla dzieci specjalne przedmioty, które pomogą im oswoić się z nową przestrzenią.
  7. Drogie Mamy, podczas spektaklu możecie karmić dziecko piersią. Jeśli jednak karmienie w miejscu publicznym jest dla Was niekomfortowe, możecie skorzystać ze specjalnie przygotowanego pokoju.
  8. W jednej scenie używamy jadalnego brokatu. Brokat może osadzać się na częściach ciała lub ubraniach.Moja pierwsza odyseja kosmiczna” – spektakl dla dzieci w wieku 0-24 miesiące

reżyseria: Katarzyna Peplinska-Pietrzak
scenografia i kostiumy: Ewelina Brudnicka
muzyka: Grzegorz Kaźmierski
reżyseria świateł: Piotr Nykowski
występują: Iga Bancewicz, Agnieszka Zakrzewska
konsultacje z języka Sign2baby: Sonia Borysiak
realizacja techniczna: Mateusz Kantorski
premiera: 1 czerwca 2023 r.
czas trwania spektaklu – 45 minut

Newsletter