Mem stworzony na podstawie obrazu Jana Matejki Bitwa pod Grunwaldem. Przedstawia scenę bitewnego chaosu, w którym postacie w różnych pozach, trzymając rozmaite bronie, próbują ocalić swoje życie lub pozbawić go przeciwnika. Na grafice znajduje się biały napis: gdy twój mem ma więcej lajków niż Matejko krytyków swoich obrazów.

Memisaż Jednego Obrazu – konkurs memiarski

Miłośnicy i miłośniczki memów mamy dla Was nie lada wyzwanie! Po raz kolejny możecie stanąć w szranki i ubiegać się o tytuł najlepszej memiary i memiarza. W kolejnej odsłonie naszego konkursu inspiracją będą wybrane przez Was dzieła malarskie, a granicą jedynie Wasza wyobraźnia.

Jak to zrobić? Wyślij zgłoszenie do 17 marca 2024 roku, znajdź się wśród wyróżnionych przez konkursowe jury autorów i autorek, a potem ciesz zachwytem publiczności na specjalnej wystawie w galerii Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury. Dzięki memisażowi wszystkie lajki i gratulacje odbierzesz nie tylko wirtualnie, ale i osobiście!

Zasady są proste: stwórz i wyślij do nas autorskiego mema na maila konkurs@woak.pl. Wykorzystaj wybrane dzieło malarskie jako templatkę, dopisz zabawny komentarz i zgłoś jeden lub więcej memów na #MemisażJednegoObrazu. Weź odwet na przykład na Matejce, Łempickiej lub Salvadorze Dalim lub dopisz aktualny komentarz do ich twórczości.

Najciekawsze prace wydrukujemy i pokażemy na okolicznościowej wystawie, której wernisaż zaplanowaliśmy (w ramach dłuższego świętowanego Prima Aprilisu) na 5 kwietnia 2024 roku. Upewnij się przed wysłaniem, że praca spełnia wymogi techniczne podane w regulaminie.

Newsletter