Kolaż trzech portretów muzyków. Od lewej Agata Świrska stoi, trzyma w rękach ukulele. W środku Michał Kamiński ubrany w jasny garnitur, białą koszulę z muszką. Po prawej Iwan Janek Żylicz siedzi w fotelu i gra na gitarze akustycznej.

Kamiński / Świrska / Janek | koncert | Dni Otwarte Młyna Kultury

Kiedy

10.12.2023 | 18:00

Gdzie

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury
Toruń, ul. Kościuszki 75-77 | 5. piętro | sala widowiskowa

Pokaż na mapie

Bilety

Wstęp wolny

Kamiński/Świrska/Janek – kujawsko-pomorska nowa muzyka w trzech osobach.

Ten koncert jest jak playlista “wybrane dla Ciebie” na Spotify – szkoda nie zajrzeć.

To muzyczna podróż po różnych stylach i wrażliwościach. To podmuch świeżości i spotkanie z artystami_tkami, o których jeszcze usłyszycie, jeśli do tej pory o nich nie słyszeliście.

Koncert jest częścią Dni Otwartych Młyna Kultury.

Agata Świrska – jako mała dziewczynka odkryła, że nic nie cieszy jej tak bardzo jak śpiewanie. Kilka lat później, kiedy zaczęła grać na ukulele, dostrzegła, że jeszcze więcej satysfakcji daje jej tworzenie własnej muzyki, a po II Festiwalu Piosenki Autorskiej „Cała Jaskrawość”, którego została laureatką, zrozumiała, że najwięcej emocji zapewnia dzielenie się muzyką z innymi. Dziewczęco i lekko stara się opowiadać o nie zawsze łatwych uczuciach, marzeniach, szukając w muzyce zrozumienia dla samej siebie i otoczenia, ale też źródła czystej radości. Jej autorskim tekstom towarzyszą zwykle subtelne popowe i indie-popowe brzmienia.

Iwan “Janek” Żylicz- “Janek “ pod tym pseudonimem ukrywa się młody torunianin, Iwan Żylicz. Ten niespełna siedemnastolatek jest niezwykle utalentowanym muzykiem, wokalistą, producentem, kompozytorem i autorem tekstów. W najpopularniejszych serwisach streamingowych jest już jego album „ja okej, a ty?”. Piosenki pisze i nagrywa od ponad 3 lat, a wybór najlepszych z nich zaśpiewa podczas koncertu WOAK-u. Iwan “janek” Żylicz przyznaje, że inspirują go przede wszystkim Taco Hemingway, Dawid Podsiadło i Gibbs, ale on sam podąża swoją drogą. Jego piosenki są bardzo osobiste i równocześnie niepowtarzalne.

Michał Kamiński – młody artysta, muzyk. Student Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Michał chce zaprosić Was do swojego świata, w którym pełno jest emocji, relacji, poezji i muzyki. Świata, którym lubię się dzielić, choć jest niezwykle intymny. Świata, który jest jego ucieczką, materią myśli i doświadczeń. Świata pełnego goryczy, niezrozumienia, ale też miłości i nadziei. Świata, w którym przejeżdżam czterysta kilometrów, żeby móc Ci o nim opowiedzieć.


Twórczy Ferment to projekt, dzięki któremu młodzi artyści_stki z województwa kujawsko-pomorskiego dostają wsparcie w organizacji swoich wydarzeń – koncertów, spektakli, wystaw, performansów, wieczorów literackich etc.
Twórczy Ferment powstał po to, by otwierać instytucje kultury na debiutujących artystów i artystki z regionu oraz by dać im szansę na pokazanie swojej sztuki szerszej publiczności.
To okazja do poznania się i wzajemnego inspirowania młodego środowiska artystycznego w województwie.

Newsletter