Grafika w kolorze sepii nawiązuje do starego kina. W centrum duża czarna cyfra 6 na tle symbolicznego rysunku układu słonecznego. U góry litery DKF, poniżej napis Dyskusyjny Klub Filmowy, Filmowe przewroty kopernikańskie.

Filmowe Przewroty Kopernikańskie #6 | Dyskusyjny Klub Filmowy

Kiedy

07.11.2023 | 18:00

Gdzie

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury
Toruń, ul. Kościuszki 75-77 | 4. piętro

Pokaż na mapie

Bilety

Wstęp wolny

W tym miesiącu obejrzymy francuską produkcję, opowiadającą o samotności, alienacji i próbie zrozumienia siebie samego. Bohaterem filmu jest młody mężczyzna, który prowadzi pełne rutyny i pozbawione zaskoczeń życie. Obraz, który od pół wieku skłania widzów do zadawania pytań o fundamentalne wartości jest jedną z najciekawszych narracyjnych analiz psychologicznych w historii światowej kinematografii. Czy scenariusz pozbawiony dialogów może być krzykiem bohatera? Przyjdźcie na kolejny seans z cyklu…. I przekonajcie się sami.

Mikołaj Kopernik wstrzymał Słońce i poruszył Ziemię. Tak najprościej definiujemy pierwszy przewrót kopernikański (a wtedy nawet Kopernikański). ⇒ Totalna, ⇒ całkowita, ⇒ radykalna zmiana sposobu widzenia i interpretowania otaczającego świata – tym w nauce są przewroty kopernikańskie. A w kulturze? Są dzieła, które zburzyły dotychczasowy porządek. Również w filmie…

Zachęcamy Was do rozmów o filmach, które pchnęły rozwój kinematografii w inną stronę.

Newsletter