Na zdjęciu ciemnoskóry mężczyzna siedzący na czerwonym fotelu. Wokół niego znajdują się kolorowe obrazy, których jest twórcą.

Aimable Mugabo | Świat to za mało | Wernisaż wystawy

Kiedy

24.04.2024 | 17:30

Gdzie

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury
Toruń, ul. Kościuszki 75-77 | 4. piętro

Pokaż na mapie

Bilety

Wstęp wolny

Dodatkowe informacje

Czas trwania wernisażu wystawy: około 30 minut (17:30-18:00)
Wystawa czynna na 4. piętrze od 24 kwietnia do 11 maja 2024 roku od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00 i sobotę w godzinach od 9:00-13:00 oraz w czasie wydarzeń organizowanych przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury

Wstęp wolny | Po wernisażu o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie z Aimable Mugabo

W ramach naszego cyklu „Świat to za mało” zapraszamy na wernisaż wystawy Aimable’a Mugabo. Wydarzenie jest doskonałą okazją do zapoznania się z jego twórczością, charakteryzującą się perfekcyjnym wykończeniem oraz delikatną naturą kompozycji.

Artysta zgłębia pojęcie abstrakcji i w nostalgiczny sposób opowiada swoje historie. Bada tym samym dynamikę piękna i niedoskonałości. Wykorzystuje do tego różnorodne kształty i kolory, których kompozycja pozwala na pominięcie barier w odbiorze sztuki. Jego twórczość nie przedstawia realnego świata. Jest tylko złudzeniem pozwalającym na wyczarowanie takiego świata w naszej wyobraźni, jaki sami uchwycimy.

Aimable Mugabo jest artystą z Rwandy mieszkającym obecnie w Polsce. Aktualnie studiuje w Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu. Często wykorzystuje jako tworzywo różne surowce odnawialne, jak chociażby stare gazety z których, przy pomocy nowoczesnych technik, tworzy piękne rękodzieła. Kreuje swoją sztukę w zgodzie z naturą.

Wydarzenie odbędzie się w języku polskim i angielskim.

Partnerami wydarzenia są Fundacja Emic, Uniwersytet WSB Merito oraz Kopernikańskie Centrum Integracji UMK.

Newsletter