Ferooz Rodmal pozuje do zdjęcia na kamiennych schodach. Ma dłuższe, mocno kręcone włosy i okulary, które poprawia.

Afganistan | Świat to za mało/ The world is not enough

Kiedy

18.10.2023 | 18:00

Gdzie

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury
Toruń, ul. Kościuszki 75-77 | 4. piętro

Pokaż na mapie

Bilety

Wstęp wolny

Świat to za mało to nowy cykl spotkań, podczas których będziemy rozmawiać z migrantami i migrantkami mieszkającymi na stałe lub czasowo w naszym regionie.

To otwarte rozmowy, podczas których będziemy rozmawiać o stereotypach oraz weryfikować je z rzeczywistością.

Każde spotkanie poświęcone będzie jednemu krajowi/miastu.

Tym razem zapraszamy o rozmowę o Afganistanie – Gościem spotkania będzie Ferooz Rodmal, który od dwóch lat mieszka w Polsce. Jest studentem, czasami także pracuje.

Ferooz do Polski przyjechał z braćmi, matką i siostrami (łącznie rodzina liczyła 7 osób). Pochodzą z Dżalalabadu, ale przez ostatnie lata, z uwagi na chorobę ojca, mieszkali w Kabulu. Jeden z jego braci pracował w rządowej organizacji na rzecz rewitalizacji afgańskich wiosek. Był tłumaczem. Z obawy o własne życie, ukrywał się w domu babci. Gdy Talibowie opanowali kraj, cała rodzina znalazła się w niebezpieczeństwie. Fundamentaliści chcieli aresztować i pozbawić życia każdego, kto pracował dla afgańskiego rządu lub współpracował z polskimi czy amerykańskimi organizacjami. Do samolotu w kierunku Uzbekistanu wsiedli tak, jak stali. Nie mieli czasu na spakowanie ubrań, butów, przedmiotów codziennego użytku. Po wyjściu z samolotu zostali w Polsce objęci kwarantanną. Trafili do ośrodka pod Warszawą.

Kiedy: 18 października 2023 r., godz. 18.00
Gdzie: WOAK, ul. Kościuszki 75-77, 4 piętro

Porozmawiamy o stereotypach, jakie mamy w głowie, myśląc o Afganistanie, wyobrażeniach kreoawanych przez media i wzmacnianych przez odległość (zarówno te realną, jak i kulturową), a także o tym, jak Ferooz Rodmal wyobrażał sobie życie w Polsce przed przyjazdem.

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim i polskim.

The world is not enough is a new series of meetings where we will talk to migrants and migrant women living permanently or temporarily in our region.

These are open discussions where we will talk about stereotypes and verify them with reality.

Each meeting will be dedicated to one country/city.

This time we invite you to talk about Afghanistan.

When: the 18 th of October, 6 pm
Where: WOAK, 75-77 Kościuszki Street, 4th floor

We will talk about the stereotypes we have in our minds when we think of Afghanistan as well as how Ferooz Rodmal imagined life in Poland before his arrival.

The meeting will be held in English and Polish.

Newsletter