Wydarzenia towarzyszące:

Portrety Sary Kordowskiej i Tomasza Lingo. Napis 2 marca 2024 godz. 19.00. Sara Kordowska Tomasz Lingo obwoluty połaci

Duet Sara Kordowska & Lingo to debiutanckie wydarzenie łączące alternatywne brzmienia indy funk’u i abstrakcyjnego obrazu ruchomego. Zespół Sara Kordowska zaprezentuję unikatowe wydanie repertuaru z ich drugiego albumu pt. „Matki Wynalazku”. Wydarzenie będzie niosło również ładunek audiowizualny dzięki VJ-owi artysty multimedialnego Tomasza Lingo. Artyści gwarantują moc, nietuzinkowe spotkanie mediów, brzmień i nastrojów.

Sara Kordowska – na co dzień śpiewa o amstafach i tartach cytrynowych. Zespół bawi się polską alternatywą, sięgając po indie, shoegazowe a nawet hip-hopowe brzmienia. Na potrzeby przestrzeni i toruńskiego spotkania, Sara Kordowska stanie się triem w najbardziej elektronicznej dla siebie odsłonie. Materiał ostatniej płyty “Matki Wynalazku” i bezpańskie kompozycje przeniosą Was w świat kwaśnych harmonii, delikatnych wraz wokalu i basowego bajzlu Kim jest Sara Kordowska: Zwyciężczyni Będzie Głośno Czwórki Polskiego Radia 2019. Pisze utwory dla podopiecznych wytwórni, gości u raperów w refrenach, prowadzi warsztaty songwritingowe, które stawiają na warstwę tekstową. Robi reportaże dźwiękowe z trójmiejskimi muzykami i zaprasza ich do audycji Migdały w Radiu MORS.

Tomasz Lingo – Student 4 roku Pracowni Wklęsłodruku prowadzonej przez dr. hab Marka Zajkę i dr. Oksanę Budny-Kaczor oraz Pracowni Multimedialnej prowadzonej przez dr. hab Zdzisława Mackiewicza, dr. Jakuba Wawrzaka i dr. Jakuba Jaszewskiego. W swojej twórczości Tomasz Lingo próbuje ucieleśniać swoją pasję i adorację względem bryły, piękna anatomii zwierząt i ludzi czy też atmosfery snu. Prócz działań graficznych artysta uzewnętrznia się za pomocą malarstwa, performansu czy też tańca. Brał udział w licznych wystawach i festiwalach w kraju jak i za granicą.

Newsletter