Koncert Chóru Męskiego Copernicus

Chór Męski Copernicus jest wielopokoleniowym amatorskim zespołem śpiewaczym z blisko czterdziestoletnią tradycją. Tworzą go prawdziwi pasjonaci, którzy doskonale czują się zarówno w repertuarze bardziej formalnym i uroczystym, jak i rozrywkowym. Chórzyści przede wszystkim chętnie sięgają po pieśni wojskowe i patriotyczne oraz utwory sakralne z różnych epok. W repertuarze są też piosenki współczesne, fragmenty z oper, operetek i musicali.

W swoim dorobku chór ma koncerty tematyczne i okolicznościowe, związane np. ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę, koncerty kolęd i karnawałowe. Zespół z powodzeniem występuje w Toruniu i innych miastach regionu, w Polsce i za granicą.

Chór Męski Copernicus od 2006 roku jest zespołem artystycznym Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury. Dyrygentem Chóru jest Paweł Jan Jankowski, prezesem – Chóru jest Jerzy Przeczewski. Obecnie zespół liczy ponad 30 śpiewaków.

Oferta koncertowa Chóru Męskiego Copernicus:

 1. Koncert świąteczny – polskie kolędy, pastorałki oraz piosenki świąteczne a capella lub z akompaniamentem.
 2. Koncert tradycyjnych utworów wojskowych, pieśni i piosenek żołnierskich.
 3. Koncert patriotyczny – utwory o charakterze patriotycznym (m.in. hymny polskie: Bogurodzica, Gaude Mater Polonia, Mazurek Dąbrowskiego; hymn Unii Europejskiej itp.
 4. Koncert muzyki sakralnej i liturgicznej.
 5. Koncert muzyki rozrywkowej – utwory oryginalne oraz zaaranżowane na chór męski. Znane szlagiery muzyki rozrywkowej np. z twórczości Zbigniewa Wodeckiego, Marka Grechuty; fragmenty oper (np. „Halki” Stanisława Moniuszki), operetek (np. „Wesołe kumoszki” Otto Nicolai, musicali (np. „Koty” Andrew Lloyda Webbera) i inne popularne utwory. Koncert z akompaniamentem fortepianowym. Istnieje możliwość zaproszenia solistów – wokalistów.
 6. Koncert przygotowany pod konkretne zamówienie.

Warunki niezbędne do zrealizowania koncertu:

Najlepszym miejscem do wykonania koncertu jest sala o odpowiednich walorach akustycznych, wnętrze kościoła. W przestrzeniach zamkniętych o dobrej akustycznych przeważnie nie ma potrzeby stosowania nagłośnienia chóru. W przypadku koncertu plenerowego – sceny w przestrzeni otwartej – konieczne jest nagłośnienie chóru.

Dodatkowe warunki techniczne:

 • fortepian lub pianino elektroniczne – z wyjątkiem koncertów śpiewanych a capella (w przypadku braku przywozimy swój instrument)
 • nagłośnienie instrumentu elektronicznego
 • nagłośnienie solistów (jeśli występują)
 • praktykable (minimum dla drugiego rzędu na długości ok. 8 mb)
 • garderoba dla chóru
 • garderoba dla solistek, garderoba dla solistów
 • transport chóru (jeśli koncert odbyć się ma poza Toruniem).

kontakt: weronika.droszcz@woak.pl

Newsletter