Odyseja przez Kujawy i Pomorze (2024)

„Odyseja przez Kujawy i Pomorze” to propozycja innowacyjnego na skalę lokalną działania dla naj-najmłodszych dzieci oraz ich rodziców. Poprzez spektakle, warsztaty oraz szkolenia dla kadr kultury chcemy promować ideę bezpiecznej, angażującej i multisensorycznej pracy z najmłodszymi odbiorcami kultury oraz zmniejszać trudności w dostępie do działań artystycznych dla najnajów i ich rodziców w mniejszych miejscowościach województwa kujawsko-pomorskiego. To także okazja do tworzenia wizerunku przyjaznych i otwartych instytucji kultury oraz rozszerzenia ich oferty na grupy do tej pory nieuwzględniane czyli dzieci w wieku 0 – 24 miesiące oraz wyjątkowa przestrzeń spędzania jakościowego, opartego o bliskość i wspólne zaangażowanie czasu wspólnego dla maluchów i ich rodziców.

Inspiracją do stworzenia projektu jest spektakl “Moja pierwsza odyseja kosmiczna” dla dzieci w wieku 0-24 miesiące.

To multisensoryczna podróż po niesamowitym Kosmosie. To opowieść o pierwszych krokach, niezwykłej sile ciekawości i kosmosie, który nas przenika.

reżyseria: Katarzyna Peplinska-Pietrzak
scenografia i kostiumy: Ewelina Brudnicka
muzyka: Grzegorz Kaźmierski
reżyseria świateł: Piotr Nykowski
występują: Iga Bancewicz, Agnieszka Zakrzewska
konsultacje z języka Sign2baby: Sonia Borysiak

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Newsletter