Na zdjęciu widzimy starszą kobietę o siwych włosach, patrzącą w dół, jakby pogrążoną w myślach lub zadumie. Jej twarz oświetla delikatne światło, podkreślając zmarszczki i wyraz spokoju, a może i melancholii. W tle, w rozmyciu, dostrzegamy postać starszego mężczyzny w czapce, co nadaje scenie dodatkowego, refleksyjnego charakteru.
Screen z filmu „Las, którego już nie ma”

Martyna Wenda | Po napisach | projekcja i dyskusja

Kiedy

24.09.2024 | 18:00

Gdzie

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury
Toruń, ul. Kościuszki 75-77 | 4. piętro

Pokaż na mapie

Bilety

Wstęp wolny

Dodatkowe informacje

Czas trwania wydarzenia: około 1 godziny
Filmy w polskiej wersji językowej z napisami w języku polskim

We wrześniu razem z Martyną Wendą – w ramach cyklu „Po napisach” – poznamy „Las, którego już nie ma”

Film opowiada o trudnym procesie pogodzenia się ze stratą ukochanego miejsca. To właśnie tutaj urodził się, wychował, dorastał i założył rodzinę Jerzy. Bohater filmu wspominając swoje życie, uświadamia sobie, że po raz ostatni zobaczył las w pełnej okazałości. Postanawia rozpalić symboliczne ognisko, w którym pali połamane przez nawałnicę gałęzie i korzenie.

Martyna Wenda – ukończyła Liceum Plastyczne im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Szkołę Filmową Wajda School & Studio, a także Sztukę Mediów i Edukację Wizualną, specjalizację Multimedia i Fotografia na UMK w Toruniu. Obecnie doktorantka Academia Artium Humaniorum w dziedzinie nauk o sztuce.

Specjalizuje się w fotografii i filmie dokumentalno-eksperymentalnym, łącząc teorię z praktyką artystyczną. Poprzez prowadzenie licznych wykładów i warsztatów fotograficzno-filmowych jest aktywnie zaangażowana w działalność edukacyjną i popularyzatorską w dziedzinie sztuki. Obecnie w ramach współpracy z CSW prowadzi „Konsultacje filmowe”.

Po projekcji, a dokładnie po napisach końcowych, wspólnie porozmawiamy z twórczynią, która opowie o swojej wizji artystycznej, procesie twórczym, inspiracjach i wyzwaniach, z którymi się zmierzyła. Będzie to także doskonała okazja do zadawania pytań, wymiany poglądów i pogłębienia swojej wiedzy na temat sztuki filmowej.

Jeśli jesteś twórcą filmowym i chciałbyś zaprezentować swoje dzieło, zachęcamy do kontaktu z Grzegorzem Kaźmierskim
na adres e-mail: grzegorz.kazmierski@woak.pl 
lub telefonicznie: 609 662 968. 
Szukamy projektów, które wnoszą nowe spojrzenie na sztukę filmową i reprezentują bogactwo talentów w naszym regionie. Wybrane filmy pokażemy podczas kolejnych spotkań „Po napisach”. Spotkasz się z wymagającą, ale przyjazną publicznością.

Newsletter