Na zdjęciu ciemnoskóra kobieta uśmiechająca się wesoło do zdjęcia i mająca na głowie czarną czapkę absolwenta. W tle za nią znajdują się regały z książkami.

Zimbabwe | Świat to za mało + warsztaty tradycyjnych pieśni

Kiedy

21.02.2024 | 17:00

Gdzie

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury
Toruń, ul. Kościuszki 75-77 | 4. piętro | sala 407

Pokaż na mapie

Bilety

Wstęp wolny

Dodatkowe informacje

Czas trwania warsztatów: około 1 godziny (17:00-18:00) | Czas trwania spotkania: około 1 godziny i 30 minut (18:00-19:30)

Świat to za mało to cykl spotkań, podczas których będziemy rozmawiać z migrantami i migrantkami mieszkającymi na stałe lub czasowo w naszym regionie.

To otwarte rozmowy, podczas których będziemy rozmawiać o stereotypach oraz weryfikować je z rzeczywistością.

Każde spotkanie poświęcone będzie jednemu krajowi/miastu.

W lutym zapraszamy na rozmowę o Zimbabwe oraz warsztaty tradycyjnych pieśni – Gościnią spotkania będzie Vesta Chawira, 24-latka, która kocha muzykę i śpiew, lubi także dowiadywać się nowych rzeczy o różnorodnych kulturach i poszukiwać ścieżek do spotykania ich ze sobą. Vesta mieszka w Toruniu od kilku lat, a toruńskiej publiczności znana może być jako wokalistka zespołu Tortilla.

Spotkanie z Vestą poprzedzi warsztat tradycyjnych pieśni z Zimbabwe, który rozpocznie się o 17:00 i potrwa godzinę. Vesta zaprosi nas do odkrywania Zimbabwe poprzez bogactwo muzyki, do poznawania różnych ceremonii, w tym Bira, która jest całonocnym rytuałem ludu Shona, podczas którego wzywani są przodkowie lub poprzez który celebruje się ważne wydarzenia. Ceremonie obejmują śpiew, taniec, klaskanie i grę na różnych instrumentach. Podczas warsztatów spróbujemy zaśpiewać kilka tradycyjnych pieśni Zimbabwe.

Kiedy:

21 lutego 2024 r,

godzi. 17:00 warsztaty tradycyjnych pieśni z Zimbabwe

godz. 18.00 – spotkanie z Vestą Chawira

Gdzie:

WOAK, ul. Kościuszki 75-77, 4 piętro

Porozmawiamy o stereotypach, jakie mamy w głowie, myśląc o Zimbabwe, a także o tym, jak nasza Gościni wyobrażała sobie życie w Polsce przed przyjazdem.

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim i polskim.

Newsletter