Grafika promujący Festiwal Młodego Teatru. Tło jest jaskraworóżowe z dużym, żółtozielonym owalem pośrodku. W centrum owalu znajduje się symbol rośliny z trzema małymi gwiazdkami. Poniżej symbolu znajduje się różowy napis Festiwal Młodego Teatru. Obok owalu w lewym górnym roku i prawym dolnym rogu znajdują się trzy żółte gwiazdki.

Prowadzący i opisy warsztatów

Dla osób w wieku 12-14 lat przygotowaliśmy dedykowane warsztaty „Improwizacja w teatrze i w muzyce”.
Dla instruktorek i instruktorów oraz osób, które chcą nauczyć się prowadzić grupy teatralne przygotowaliśmy warsztaty pedagogiczno-teatralne.
Dla osób uczestniczących powyżej 15 roku życia przygotowaliśmy 4 warsztaty do wyboru.

W każdym bloku wybierasz inny typ warsztatów.

Sobota, 14.09.2024
10.00 – 13.00 – warsztaty do wyboru, I blok

14.00 – 17.00 – warsztaty do wyboru, II blok

Niedziela, 15.09.2024
11.00 – 14.00 – warsztaty do wyboru, III blok

I blok 

Warsztaty formy: uLALA! – poznaj zrób i ożywiaj lalki – Mateusz Wyżliński  

W trakcie spotkania poznamy tajniki pracy aktora – lalkarza, doświadczymy pracy z profesjonalnymi lalkami teatralnymi: marionetkami, pacynkami czy muppetatami oraz nauczymy się podstaw ich animacji. Wspólnymi siłami zbudujemy własnoręcznie lalkę teatralną. Przy odrobinie wyobraźni udowodnimy, że teatr jest ze wszystkiego, co nas otacza. Tchniemy życie w przedmioty codziennego użytku i stworzymy przy ich użyciu improwizowane scenki. Całość dopełnią szalone gry i zabawy teatralne dla każdego. 

Mateusz Wyżliński – Student aktorstwa teatru lalek Akademii Teatralnej. Swoją pasję do teatru rozwijał początkowo w Opolu skąd pochodzi.  Miłością do tej sztuki zaraził się oglądając liczne spektakle w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Jako aktor występował m.in. w spektaklu Romeo i Julia (Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu), zagrał również epizodyczne role w serialach telewizyjnych m.in. Pierwsza Miłość, Dzielnica Strachu, Zaginieni 48h. W słuchowisku “Pan Lampa” udzielił głosu tytułowemu bohaterowi. W ostatnim czasie regularnie występuje w teatrze im. Jana Wilkowskiego. Aktualnie szykuje się do roli w spektaklu dyplomowym. Uwielbia dzielić się swoją pasją z innymi prowadząc zajęcia i warsztaty teatralne. 

powrót na górę listy warsztatów


Warsztaty ruchowe: Budowanie świadomości ciała aktora/tancerza na deskach teatru – Ziemowit Bogusławski  

Zapraszam Cię na warsztaty ruchowe. Podczas spotkania doświadczysz trzech zagadnień: 
Floor work” – szeroko stosowany w tańcu współczesnym, szczególnie w technice Grahama, technice Hawkinsa i breakdance. Niektóre praktyki treningu tanecznego, zwłaszcza Floor-Barre, składają się wyłącznie z pracy na podłodze. Będzie to świetna okazja do nauki bezpiecznego poruszania się w parterze. 
Partnerowanie” – podstawy podnoszeń i współgrania z partnerem w ruchu. Nauczysz się podtrzymywań i podnoszeń, w których tancerz / aktor musi się wykazać zarówno siłą, jak i zręcznością. 
Ciało jako Lalka/Marionetka” – będziemy budować świadomość poruszania się w tańcu jako lalka, robot marionetka zarówno w formie partnerowania jak i solo. Doświadczenie to przyda się również osobom z wydziałów teatru lalek, gdzie można budować świadomość ciała na bazie form tańca „Animation dance”, „Puppets style” oraz „Robot dance” – style wywodzące się z tańca Popping. 

Ziemowit Bogusławski – bboy Siemek -absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego z dziedziny tańca nowoczesnego. Swoje zainteresowanie tańcem rozpoczął w 1996 roku. W 1999 r. współtworzył oficjalną grupę breakdance w Białymstoku – WHSB – White Hillside Breakers. Od 2004 członek ekipy Freakish Style Crew – FAHS oraz założyciel Ekipy OCB Crew i Bangers Crew. Pomysłodawca projektu Dom Latających Tancerzy. Brał udział w takich imprezach breakdance jak: „Battle of the year”, „IBE” – Holandia, „CircleKingz”- Szwajcaria, „SDK” -Czechy i wiele innych. Szkolił się u takich osób jak: Moncell IllKozby Durden USA (Elite Force Crew), Lilu Franca (Pokemon Crew), Kid David USA (Renegate Crew), Storm Niemcy (Battle Skuad), Roxrite USA, P-lock Portugalia, Krzysztof Mazur, i wielu innych. To instruktor o wyjątkowym poczuciu humoru, ceni w ludziach pracowitość i upór w dążeniu do celu. Zawsze czujny i gotowy, by odkryć nowy talent.

powrót na górę listy warsztatów


Warsztaty aktorskie: Spójrz na mnie – Marek Kościółek 

Spróbujemy przyjrzeć się sobie i naszemu bliskiemu światu. Popracujemy kreatywnie i zespołowo, by skupić nie tylko na sobie, ale również na osobach z grupy.  Zbudowani jesteśmy m.in z myśli, zdarzeń, odczuć i emocji. To wszystko towarzyszy nam codziennie. Sztuka wymaga od nas ciągłych pytań o siebie, o nasze relacje z ludźmi i otoczeniem. Młodość jest naznaczona ciekawością życia. Temu spróbujemy się przyjrzeć. Jak tę naszą ciekawość w sobie wzbudzić i pielęgnować? Na to pytanie, jak i na wiele innych postaramy wspólnie szukać odpowiedzi.  

A poza tym na zajęciach będziemy uczyć się kreatywności, twórczego myślenia, będziemy rozmawiać i prowokować wspólnie tematy związane ze sztuką, filozofią, literaturą, poezją, muzyką, otaczającym nas światem tu i teraz.  

Człowiek powinien nieustannie się rozwijać, poszukiwać i być z drugim człowiekiem, by próbować go zrozumieć. Może wówczas ujrzy więcej. 

Marek Kościółek – praktyk teatru alternatywnego i autorskiego. Pedagog, edukator, twórca i reżyser autorskiego Teatru Krzyk, od stycznia 2022 roku etatowo związany z Teatrem ÓSMEGO Dnia w Poznaniu. Współzałożyciel Zachodniopomorskiej Offensywy Teatralnej – konsolidacji grup autorskich z terenu województwa zachodniopomorskiego. Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice oraz Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży na Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. Prowadzi warsztaty oraz autorskie szkolenia artystyczne kierowane do różnych grup odbiorców: praktyków teatralnych, młodzieży i studentów, wychowanków placówek szkolno-wychowawczych, osób z niepełnosprawnościami. Pracuje również z osadzonymi. Juroruje na festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych. Współpracuje z ośrodkami i artystami m.in. w Niemczech, Słowenii, Słowacji, Albanii, Grecji, Bułgarii, Ukrainie, Rosji, Szwecji, Azerbejdżanie, Czechach, Gruzji, Nepalu oraz w Iranie. Szczególne znaczenie w dotychczasowej pracy ma współdziałanie i współpraca z młodymi artystami i różnymi podmiotami na terenie Ukrainy.  

powrót na górę listy warsztatów


Warsztaty MUSICALove – Monika Kijek  

Zapraszam Was do wspólnego śpiewania!  

Podczas naszego spotkania przygotujemy kilka utworów. Nauczymy się śpiewać w harmonii z innymi, bawić głosem i mieć z tego wiele radości! Śpiew i śmiech to zdrowie! Mam dla Was przygotowane ćwiczenia indywidualne i grupowe. Podpowiem, jak śpiewać wysoko i nisko, lekko i spokojnie, a czasem energetycznie oraz w jaki sposób rozumieć utwory i co to interpretacja utworów. Każdy może śpiewać, niezależnie od wieku, płci, upodobań. Każdy ma swój indywidualny styl, a w muzyce najważniejsze są poszukiwania.  

Do zobaczenia!  

Monika Kijek – Trenerka wokalna, aktorka głosowa, musicalowa, komediowa i dramatyczna, wokalistka. Ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku specjalność Musical i otrzymała tytuł pedagoga na tej samej uczelni. W 2023 ukończyła kurs na Broadway’u. Otrzymała tytuł trenerki oddechu, kurs fizjoterapeutyczny i logopedyczny.  
Otworzyła Studio Piosenki METRO w Poznaniu, współpracuje z Teatrem Buffo w Warszawie, rekrutuje do spektakli i koncertów, prowadzi warsztaty wokalne, aktorskie, dubbingowe, lektorskie, komediowe. Współpracuje z fundacją Czerwone Noski jako Clown medyczny. Aktorka teatralna i dubbingowa. Uczestniczka programu X-Factor w 2013 roku. Jej głos można usłyszeć w takich produkcjach jak Bumlebeee, SpongeBob, Wiedźmin, Kucyki Pony, serialu Wolfblood oraz ICarly 2. Jest częstym członkiem konkursów wokalnych, rekrutuje do produkcji muzycznych, koncertów i spektakli.

powrót na górę listy warsztatów


Warsztaty pedagogiczno-teatralne dla instruktorek_ów, nauczycielek_li oraz osób chcących prowadzić grupy teatralne: Wespół w zespół – o powstawaniu spektaklu – Weronika Łucyk  

Od pomysłu na spektakl (czy momentu ukończenia dramatu) do dnia wystawienia na scenie wiedzie długa droga. Świat przedstawiony na kartce czy wyobrażony różni się od tego pokazywanego na żywo przed publicznością. Na ile postaci fikcyjne mogą na tym zyskać, na ile stracić? Kto i w jaki sposób bierze udział w przygotowaniu premiery? W trakcie zajęć poznamy proces powstawania spektaklu i przyjrzymy mu się z perspektywy różnych zawodów teatralnych. Warsztaty będą inspiracją do tego, jak można poprowadzić lekcję wprowadzającą przed klasową wyprawą do teatru lub do omówienia teatralnego potencjału dowolnego dzieła literackiego. 

Weronika Łucyk – koordynatorka dostępności i specjalistka ds. edukacji w Teatrze Wybrzeże. Absolwentka teatrologii i kultury współczesnej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Szkoły Pedagogów Teatru organizowanej przez Instytut Teatralny w Warszawie. Jako krytyk teatralny publikowała m.in. w Didaskaliach i Internetowym Magazynie „Teatralia”, portalu teatralny.pl i taniecpolska.pl.  Współpracuje z Instytutem Teatralnym w ramach projektu Teatroteka Szkolna. Prowadzi zajęcia z podstaw pedagogiki teatru dla studentów wiedzy o teatrze na Uniwersytecie Gdańskim. 

powrót na górę listy warsztatów


Warsztaty dla młodzieży w wieku 12-14 lat: Improwizacja w teatrze i muzyce. Część 1 – „Stwórz postać i jej świat, dzięki własnej wyobraźni”Agnieszka Szałkowska  

Podczas warsztatów doświadczymy kreowania postaci dzięki technikom teatru improwizacji. Będziemy czerpać z wyobraźni, z ciała, z intuicji oraz z pomysłów partnerów/ek scenicznych. Stworzymy wspólną rzeczywistość dokładając elementy, których nie znajdziemy w scenariuszu, tylko we własnych głowach i sercach. Dodatkowo wyćwiczymy umiejętność słuchania, zaufania do siebie i do partnera/ki. Warsztaty impro wesprą naszą odwagę do scenicznego wyrażania się. 

Agnieszka Szałkowska – od 14 lat związana z teatrem improwizowanym. Przez kilkanaście lat występowała z grupą wymyWammy (Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy), obecnie współtworzy duet – ONE (Teatr Kameralny w Bydgoszczy). Miłośniczka technik impro, które wykorzystuje na scenie i w pracy. W teatrze odnalazła część siebie, która kocha zabawę i kreację. Oprócz teatru interesuje się psychologią, zgłębia tajniki komunikacji bez przemocy. 

powrót na górę listy warsztatów

II blok  

Warsztaty formy: uLALA! – poznaj zrób i ożywiaj lalki – Mateusz Wyżliński  

W trakcie spotkania poznamy tajniki pracy aktora – lalkarza, doświadczymy pracy z profesjonalnymi lalkami teatralnymi: marionetkami, pacynkami czy muppetatami oraz nauczymy się podstaw ich animacji. Wspólnymi siłami zbudujemy własnoręcznie lalkę teatralną. Przy odrobinie wyobraźni udowodnimy, że teatr jest ze wszystkiego, co nas otacza. Tchniemy życie w przedmioty codziennego użytku i stworzymy przy ich użyciu improwizowane scenki. Całość dopełnią szalone gry i zabawy teatralne dla każdego. 

Mateusz Wyżliński – Student aktorstwa teatru lalek Akademii Teatralnej. Swoją pasję do teatru rozwijał początkowo w Opolu skąd pochodzi.  Miłością do tej sztuki zaraził się oglądając liczne spektakle w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Jako aktor występował m.in. w spektaklu Romeo i Julia (Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu), zagrał również epizodyczne role w serialach telewizyjnych m.in. Pierwsza Miłość, Dzielnica Strachu, Zaginieni 48h. W słuchowisku “Pan Lampa” udzielił głosu tytułowemu bohaterowi. W ostatnim czasie regularnie występuje w teatrze im. Jana Wilkowskiego. Aktualnie szykuje się do roli w spektaklu dyplomowym. Uwielbia dzielić się swoją pasją z innymi prowadząc zajęcia i warsztaty teatralne. 

powrót na górę listy warsztatów


Warsztaty ruchowe: Budowanie świadomości ciała aktora/tancerza na deskach teatru – Ziemowit Bogusławski  

Zapraszam Cię na warsztaty ruchowe. Podczas spotkania doświadczysz trzech zagadnień: 
Floor work” – szeroko stosowany w tańcu współczesnym, szczególnie w technice Grahama, technice Hawkinsa i breakdance. Niektóre praktyki treningu tanecznego, zwłaszcza Floor-Barre, składają się wyłącznie z pracy na podłodze. Będzie to świetna okazja do nauki bezpiecznego poruszania się w parterze. 
Partnerowanie” – podstawy podnoszeń i współgrania z partnerem w ruchu. Nauczysz się podtrzymywań i podnoszeń, w których tancerz / aktor musi się wykazać zarówno siłą, jak i zręcznością. 
Ciało jako Lalka/Marionetka” – będziemy budować świadomość poruszania się w tańcu jako lalka, robot marionetka zarówno w formie partnerowania jak i solo. Doświadczenie to przyda się również osobom z wydziałów teatru lalek, gdzie można budować świadomość ciała na bazie form tańca „Animation dance”, „Puppets style” oraz „Robot dance” – style wywodzące się z tańca Popping. 

Ziemowit Bogusławski – bboy Siemek -absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego z dziedziny tańca nowoczesnego. Swoje zainteresowanie tańcem rozpoczął w 1996 roku. W 1999 r. współtworzył oficjalną grupę breakdance w Białymstoku – WHSB – White Hillside Breakers. Od 2004 członek ekipy Freakish Style Crew – FAHS oraz założyciel Ekipy OCB Crew i Bangers Crew. Pomysłodawca projektu Dom Latających Tancerzy. Brał udział w takich imprezach breakdance jak: „Battle of the year”, „IBE” – Holandia, „CircleKingz”- Szwajcaria, „SDK” -Czechy i wiele innych. Szkolił się u takich osób jak: Moncell IllKozby Durden USA (Elite Force Crew), Lilu Franca (Pokemon Crew), Kid David USA (Renegate Crew), Storm Niemcy (Battle Skuad), Roxrite USA, P-lock Portugalia, Krzysztof Mazur, i wielu innych. To instruktor o wyjątkowym poczuciu humoru, ceni w ludziach pracowitość i upór w dążeniu do celu. Zawsze czujny i gotowy, by odkryć nowy talent.

powrót na górę listy warsztatów


Warsztaty aktorskie: Spójrz na mnie – Marek Kościółek 

Spróbujemy przyjrzeć się sobie i naszemu bliskiemu światu. Popracujemy kreatywnie i zespołowo, by skupić nie tylko na sobie, ale również na osobach z grupy.  Zbudowani jesteśmy m.in z myśli, zdarzeń, odczuć i emocji. To wszystko towarzyszy nam codziennie. Sztuka wymaga od nas ciągłych pytań o siebie, o nasze relacje z ludźmi i otoczeniem. Młodość jest naznaczona ciekawością życia. Temu spróbujemy się przyjrzeć. Jak tę naszą ciekawość w sobie wzbudzić i pielęgnować? Na to pytanie, jak i na wiele innych postaramy wspólnie szukać odpowiedzi.  

A poza tym na zajęciach będziemy uczyć się kreatywności, twórczego myślenia, będziemy rozmawiać i prowokować wspólnie tematy związane ze sztuką, filozofią, literaturą, poezją, muzyką, otaczającym nas światem tu i teraz.  

Człowiek powinien nieustannie się rozwijać, poszukiwać i być z drugim człowiekiem, by próbować go zrozumieć. Może wówczas ujrzy więcej. 

Marek Kościółek – praktyk teatru alternatywnego i autorskiego. Pedagog, edukator, twórca i reżyser autorskiego Teatru Krzyk, od stycznia 2022 roku etatowo związany z Teatrem ÓSMEGO Dnia w Poznaniu. Współzałożyciel Zachodniopomorskiej Offensywy Teatralnej – konsolidacji grup autorskich z terenu województwa zachodniopomorskiego. Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice oraz Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży na Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. Prowadzi warsztaty oraz autorskie szkolenia artystyczne kierowane do różnych grup odbiorców: praktyków teatralnych, młodzieży i studentów, wychowanków placówek szkolno-wychowawczych, osób z niepełnosprawnościami. Pracuje również z osadzonymi. Juroruje na festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych. Współpracuje z ośrodkami i artystami m.in. w Niemczech, Słowenii, Słowacji, Albanii, Grecji, Bułgarii, Ukrainie, Rosji, Szwecji, Azerbejdżanie, Czechach, Gruzji, Nepalu oraz w Iranie. Szczególne znaczenie w dotychczasowej pracy ma współdziałanie i współpraca z młodymi artystami i różnymi podmiotami na terenie Ukrainy.  

powrót na górę listy warsztatów


Warsztaty MUSICALove – Monika Kijek  

Zapraszam Was do wspólnego śpiewania!  

Podczas naszego spotkania przygotujemy kilka utworów. Nauczymy się śpiewać w harmonii z innymi, bawić głosem i mieć z tego wiele radości! Śpiew i śmiech to zdrowie! Mam dla Was przygotowane ćwiczenia indywidualne i grupowe. Podpowiem, jak śpiewać wysoko i nisko, lekko i spokojnie, a czasem energetycznie oraz w jaki sposób rozumieć utwory i co to interpretacja utworów. Każdy może śpiewać, niezależnie od wieku, płci, upodobań. Każdy ma swój indywidualny styl, a w muzyce najważniejsze są poszukiwania.  

Do zobaczenia!  

Monika Kijek – Trenerka wokalna, aktorka głosowa, musicalowa, komediowa i dramatyczna, wokalistka. Ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku specjalność Musical i otrzymała tytuł pedagoga na tej samej uczelni. W 2023 ukończyła kurs na Broadway’u. Otrzymała tytuł trenerki oddechu, kurs fizjoterapeutyczny i logopedyczny.  
Otworzyła Studio Piosenki METRO w Poznaniu, współpracuje z Teatrem Buffo w Warszawie, rekrutuje do spektakli i koncertów, prowadzi warsztaty wokalne, aktorskie, dubbingowe, lektorskie, komediowe. Współpracuje z fundacją Czerwone Noski jako Clown medyczny. Aktorka teatralna i dubbingowa. Uczestniczka programu X-Factor w 2013 roku. Jej głos można usłyszeć w takich produkcjach jak Bumlebeee, SpongeBob, Wiedźmin, Kucyki Pony, serialu Wolfblood oraz ICarly 2. Jest częstym członkiem konkursów wokalnych, rekrutuje do produkcji muzycznych, koncertów i spektakli.

powrót na górę listy warsztatów


Warsztaty pedagogiczno-teatralne dla instruktorek_ów, nauczycielek_li oraz osób chcących prowadzić grupy teatralne: Fuuuuj, lektura! O tym, że praca z tekstem nie musi być nudna – Weronika Łucyk   

Czy literatura klasyczna może być inspirująca? Na ile postaci sprzed przeszło stu lat mają coś wspólnego z ludźmi żyjącymi współcześnie? Czy trudno jest pisać dialog wierszem? Podczas zajęć uczestnicy biorą na warsztat fragmenty „Zemsty” Aleksandra Fredry i improwizują, analizują oraz interpretują wybraną scenę z dramatu. 

Weronika Łucyk – koordynatorka dostępności i specjalistka ds. edukacji w Teatrze Wybrzeże. Absolwentka teatrologii i kultury współczesnej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Szkoły Pedagogów Teatru organizowanej przez Instytut Teatralny w Warszawie. Jako krytyk teatralny publikowała m.in. w Didaskaliach i Internetowym Magazynie „Teatralia”, portalu teatralny.pl i taniecpolska.pl.  Współpracuje z Instytutem Teatralnym w ramach projektu Teatroteka Szkolna. Prowadzi zajęcia z podstaw pedagogiki teatru dla studentów wiedzy o teatrze na Uniwersytecie Gdańskim. 

powrót na górę listy warsztatów


Warsztaty dla młodzieży w wieku 12-14 lat: Improwizacja w teatrze i muzyce. Część 2 – “Co w duszy gra – dźwięk a teatr”Debora Mika  

Podczas warsztatów skupimy się na rozwijaniu wyobraźni i abstrakcyjnym działaniu. Przy akompaniamencie różowego ukulele wspólnie z osobami uczestniczącymi w spotkaniu popracujemy nad budowaniem harmonii. Będziemy eksperymentować z muzyką i dźwiękami, tak by zastanowić się na ich istotą w przestrzeni teatru. 

Debora Mika – wieloletnia członkini Młodego Teatru, wokalistka i songwriterka. Swoje teksty przedstawia na toruńskich slamach poetyckich. Jej pasją od zawsze był teatr i muzyka, ale również pedagogika. W czasie swojej drogi artystycznej przeszła m.in. przez szkołę muzyczną w klasie wokalistycznej, teatr lalkowy, w którym była aktorką i animatorką oraz Centrum Równik, gdzie prowadziła swoją grupę teatralną „Na deskach”. Inspiracje często czerpie z doświadczenia bycia nianią. Jak twierdzi – dla dzieci każda zabawa to mały teatr. Prywatnie młoda mama i content creatorka w social mediach. 

powrót na górę listy warsztatów

III blok  

Warsztaty formy: uLALA! – poznaj zrób i ożywiaj lalki – Mateusz Wyżliński  

W trakcie spotkania poznamy tajniki pracy aktora – lalkarza, doświadczymy pracy z profesjonalnymi lalkami teatralnymi: marionetkami, pacynkami czy muppetatami oraz nauczymy się podstaw ich animacji. Wspólnymi siłami zbudujemy własnoręcznie lalkę teatralną. Przy odrobinie wyobraźni udowodnimy, że teatr jest ze wszystkiego, co nas otacza. Tchniemy życie w przedmioty codziennego użytku i stworzymy przy ich użyciu improwizowane scenki. Całość dopełnią szalone gry i zabawy teatralne dla każdego. 

Mateusz Wyżliński – Student aktorstwa teatru lalek Akademii Teatralnej. Swoją pasję do teatru rozwijał początkowo w Opolu skąd pochodzi.  Miłością do tej sztuki zaraził się oglądając liczne spektakle w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Jako aktor występował m.in. w spektaklu Romeo i Julia (Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu), zagrał również epizodyczne role w serialach telewizyjnych m.in. Pierwsza Miłość, Dzielnica Strachu, Zaginieni 48h. W słuchowisku “Pan Lampa” udzielił głosu tytułowemu bohaterowi. W ostatnim czasie regularnie występuje w teatrze im. Jana Wilkowskiego. Aktualnie szykuje się do roli w spektaklu dyplomowym. Uwielbia dzielić się swoją pasją z innymi prowadząc zajęcia i warsztaty teatralne. 

powrót na górę listy warsztatów


Warsztaty ruchowe: Budowanie świadomości ciała aktora/tancerza na deskach teatru – Ziemowit Bogusławski  

Zapraszam Cię na warsztaty ruchowe. Podczas spotkania doświadczysz trzech zagadnień: 
Floor work” – szeroko stosowany w tańcu współczesnym, szczególnie w technice Grahama, technice Hawkinsa i breakdance. Niektóre praktyki treningu tanecznego, zwłaszcza Floor-Barre, składają się wyłącznie z pracy na podłodze. Będzie to świetna okazja do nauki bezpiecznego poruszania się w parterze. 
Partnerowanie” – podstawy podnoszeń i współgrania z partnerem w ruchu. Nauczysz się podtrzymywań i podnoszeń, w których tancerz / aktor musi się wykazać zarówno siłą, jak i zręcznością. 
Ciało jako Lalka/Marionetka” – będziemy budować świadomość poruszania się w tańcu jako lalka, robot marionetka zarówno w formie partnerowania jak i solo. Doświadczenie to przyda się również osobom z wydziałów teatru lalek, gdzie można budować świadomość ciała na bazie form tańca „Animation dance”, „Puppets style” oraz „Robot dance” – style wywodzące się z tańca Popping. 

Ziemowit Bogusławski – bboy Siemek -absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego z dziedziny tańca nowoczesnego. Swoje zainteresowanie tańcem rozpoczął w 1996 roku. W 1999 r. współtworzył oficjalną grupę breakdance w Białymstoku – WHSB – White Hillside Breakers. Od 2004 członek ekipy Freakish Style Crew – FAHS oraz założyciel Ekipy OCB Crew i Bangers Crew. Pomysłodawca projektu Dom Latających Tancerzy. Brał udział w takich imprezach breakdance jak: „Battle of the year”, „IBE” – Holandia, „CircleKingz”- Szwajcaria, „SDK” -Czechy i wiele innych. Szkolił się u takich osób jak: Moncell IllKozby Durden USA (Elite Force Crew), Lilu Franca (Pokemon Crew), Kid David USA (Renegate Crew), Storm Niemcy (Battle Skuad), Roxrite USA, P-lock Portugalia, Krzysztof Mazur, i wielu innych. To instruktor o wyjątkowym poczuciu humoru, ceni w ludziach pracowitość i upór w dążeniu do celu. Zawsze czujny i gotowy, by odkryć nowy talent.

powrót na górę listy warsztatów


Warsztaty aktorskie: Spójrz na mnie – Marek Kościółek 

Spróbujemy przyjrzeć się sobie i naszemu bliskiemu światu. Popracujemy kreatywnie i zespołowo, by skupić nie tylko na sobie, ale również na osobach z grupy.  Zbudowani jesteśmy m.in z myśli, zdarzeń, odczuć i emocji. To wszystko towarzyszy nam codziennie. Sztuka wymaga od nas ciągłych pytań o siebie, o nasze relacje z ludźmi i otoczeniem. Młodość jest naznaczona ciekawością życia. Temu spróbujemy się przyjrzeć. Jak tę naszą ciekawość w sobie wzbudzić i pielęgnować? Na to pytanie, jak i na wiele innych postaramy wspólnie szukać odpowiedzi.  

A poza tym na zajęciach będziemy uczyć się kreatywności, twórczego myślenia, będziemy rozmawiać i prowokować wspólnie tematy związane ze sztuką, filozofią, literaturą, poezją, muzyką, otaczającym nas światem tu i teraz.  

Człowiek powinien nieustannie się rozwijać, poszukiwać i być z drugim człowiekiem, by próbować go zrozumieć. Może wówczas ujrzy więcej. 

Marek Kościółek – praktyk teatru alternatywnego i autorskiego. Pedagog, edukator, twórca i reżyser autorskiego Teatru Krzyk, od stycznia 2022 roku etatowo związany z Teatrem ÓSMEGO Dnia w Poznaniu. Współzałożyciel Zachodniopomorskiej Offensywy Teatralnej – konsolidacji grup autorskich z terenu województwa zachodniopomorskiego. Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice oraz Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży na Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. Prowadzi warsztaty oraz autorskie szkolenia artystyczne kierowane do różnych grup odbiorców: praktyków teatralnych, młodzieży i studentów, wychowanków placówek szkolno-wychowawczych, osób z niepełnosprawnościami. Pracuje również z osadzonymi. Juroruje na festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych. Współpracuje z ośrodkami i artystami m.in. w Niemczech, Słowenii, Słowacji, Albanii, Grecji, Bułgarii, Ukrainie, Rosji, Szwecji, Azerbejdżanie, Czechach, Gruzji, Nepalu oraz w Iranie. Szczególne znaczenie w dotychczasowej pracy ma współdziałanie i współpraca z młodymi artystami i różnymi podmiotami na terenie Ukrainy.  

powrót na górę listy warsztatów


Warsztaty MUSICALove – Monika Kijek  

Zapraszam Was do wspólnego śpiewania!  

Podczas naszego spotkania przygotujemy kilka utworów. Nauczymy się śpiewać w harmonii z innymi, bawić głosem i mieć z tego wiele radości! Śpiew i śmiech to zdrowie! Mam dla Was przygotowane ćwiczenia indywidualne i grupowe. Podpowiem, jak śpiewać wysoko i nisko, lekko i spokojnie, a czasem energetycznie oraz w jaki sposób rozumieć utwory i co to interpretacja utworów. Każdy może śpiewać, niezależnie od wieku, płci, upodobań. Każdy ma swój indywidualny styl, a w muzyce najważniejsze są poszukiwania.  

Do zobaczenia!  

Monika Kijek – Trenerka wokalna, aktorka głosowa, musicalowa, komediowa i dramatyczna, wokalistka. Ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku specjalność Musical i otrzymała tytuł pedagoga na tej samej uczelni. W 2023 ukończyła kurs na Broadway’u. Otrzymała tytuł trenerki oddechu, kurs fizjoterapeutyczny i logopedyczny.  
Otworzyła Studio Piosenki METRO w Poznaniu, współpracuje z Teatrem Buffo w Warszawie, rekrutuje do spektakli i koncertów, prowadzi warsztaty wokalne, aktorskie, dubbingowe, lektorskie, komediowe. Współpracuje z fundacją Czerwone Noski jako Clown medyczny. Aktorka teatralna i dubbingowa. Uczestniczka programu X-Factor w 2013 roku. Jej głos można usłyszeć w takich produkcjach jak Bumlebeee, SpongeBob, Wiedźmin, Kucyki Pony, serialu Wolfblood oraz ICarly 2. Jest częstym członkiem konkursów wokalnych, rekrutuje do produkcji muzycznych, koncertów i spektakli.

powrót na górę listy warsztatów


Warsztaty pedagogiczno-teatralne dla instruktorek_ów, nauczycielek_li oraz osób chcących prowadzić grupy teatralne: Pedagogika teatru. Bryk – Weronika Łucyk  

Co różni pedagogikę teatru od edukacji teatralnej? W jaki sposób zaprojektować swój pierwszy warsztat? W trakcie warsztatu poznamy podstawy pedagogiki teatru, czyli czeka nas kreatywnie spędzony czas, integracja oraz dobra zabawa połączona z chwilą refleksji. 

Weronika Łucyk – koordynatorka dostępności i specjalistka ds. edukacji w Teatrze Wybrzeże. Absolwentka teatrologii i kultury współczesnej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Szkoły Pedagogów Teatru organizowanej przez Instytut Teatralny w Warszawie. Jako krytyk teatralny publikowała m.in. w Didaskaliach i Internetowym Magazynie „Teatralia”, portalu teatralny.pl i taniecpolska.pl.  Współpracuje z Instytutem Teatralnym w ramach projektu Teatroteka Szkolna. Prowadzi zajęcia z podstaw pedagogiki teatru dla studentów wiedzy o teatrze na Uniwersytecie Gdańskim. 

powrót na górę listy warsztatów


Warsztaty dla młodzieży w wieku 12-14 lat: Improwizacja w teatrze i muzyce. Część 3 – Agnieszka Szałkowska i Debora Mika  

Dwie prowadzące zjednoczą siły, by połączyć elementy teatru impro i muzyki. Priorytetem stanie się dobra zabawa oraz wypracowanie wraz z osobami uczestniczącymi w warsztatach konkretnego ich finału teatralnego. Efekt końcowy zostanie zaprezentowany osobom będącym na Festiwalu. 

Agnieszka Szałkowska i Debora Mika  

Agnieszka Szałkowska

Debora Mika

powrót na górę listy warsztatów

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Newsletter