Na zdjęciu grupa osób siedząca przy okrągłym stole, która żywo rozmawia na jakiś temat.

O niewidzialnej niepełnosprawności | Śniadanie czwartkowe

Kiedy

08.02.2024 | 11:00

Gdzie

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury
Toruń, ul. Kościuszki 75-77 | 4. piętro | sala 407

Pokaż na mapie

Dodatkowe informacje

Czas trwania wydarzenia: około 2 godziny

Zapraszamy Was serdecznie na kolejne śniadanie czwartkowe, które kierujemy do osób z sektora kreatywnego, marketingu oraz szeroko pojętej branży artystycznej z województwa kujawsko-pomorskiego. Spotkanie ma formę otwartej dyskusji, w której każdy uczestnik ma równy głos.

Podczas lutowego śniadania chcemy porozmawiać o niewidzialnych niepełnosprawnościach. Trudnych do dostrzeżenia przez otoczenie i przez to często niezrozumiałych, ale istotnie wpływających na życie osób, które ich doświadczają. W Polsce mieszka aż 7 milionów osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Znaczna ich część to osoby z niewidocznymi niepełnosprawnościami. Wynikają one między innymi z chorób przewlekłych, zaburzeń neurorozwojowych, skutków leczenia czy wypadków.

Jakich wyzwań najczęściej doświadczają osoby z niewidocznymi niepełnosprawnościami w życiu codziennym? Jak je wesprzeć? Jak z nimi rozmawiać? Dlaczego często spotykają się z niezrozumieniem? Na te pytania pomoże nam odpowiedzieć Monika Łada – prezeska Fundacji StwardnienieRozsiane.info z projektu „(Nie)widzialni”, która przybliży nam temat osób z różnymi potrzebami w kulturze.

Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/jX48VqxKN2EPucgWA

Partnerem wydarzenia jest Fundacja StwardnienieRozsiane.info z projektu „(Nie)widzialni”.

Newsletter