ALT: Czarno-białe portrety Julii Sieczkowskiej i Marcela Boguszewskiego. Kobieta po lewej stronie ujęta jest z prawego półprofilu, mężczyzna po prawej z lewego półprofilu. Oboje spoglądają w przestrzeń i są lekko uśmiechnięci.

Marcel Boguszewski & Julia Sieczkowska | Po napisach

Коли

10.10.2023 | 18:00

Де

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury, ul. Kościuszki 75-77 | 4 piętro

Показати на карті

Білети

Вхід вільний

Marcel Boguszewski – urodzony w Siedlcach w 2000 roku. Licencjat sztuki, absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika na kierunku Sztuka Mediów i Edukacja Wizualna w Toruniu; obecnie kontynuuje edukację na stopniu magisterskim. Główne obszary aktywności artystycznej to animacja poklatkowa, rysunek i ilustracja.

„Paciorek” to animacja poklatkowa oparta na doświadczeniach autora. Bohater prowadzi pozornie szare i nudne życie w mieszkaniu składającym się z trzech pomieszczeń: sypialni, łazienki oraz kuchni. Spędza czas wykonując rutynowe czynności, dopóki epizod psychozy nie wyrywa go z codzienności, wprowadzając chaos oraz strach. Wcześniej znane i bezpieczne cztery ściany każdego z pomieszczeń nagle stają się klatką bez drogi ucieczki, a jedyne co zostaje, to zmierzyć się z narastającą psychozą. „Paciorek” oparty jest na osobistych doświadczeniach Marcela Boguszewskiego po rzuceniu leków neuroleptycznych podczas pierwszej fali Covid-19 w 2020 roku. Animacja ma oddać bezradność oraz strach towarzyszący w momentach narastania symptomów choroby, szczególnie w okresie lockdownu, gdzie nie można znaleźć ucieczki ze swojego domu, który staje się więzieniem.

Julia Sieczkowska (ur. 1999) jest studentką V roku Grafiki Multimedialnej Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W swoich pracach inspiruje się życiem codziennym oraz popkulturą.

Wietrzna noc. Brak światła. Animacja „Światło” to historia, która może przydarzyć się każdemu z nas. Jej bohaterkę poznajemy w sytuacji dość prozaicznej, gdy podczas wietrznej nocy zmaga się z brakiem światła. Czy jednak naprawdę jest prozaiczna? Może kryje się za nią coś więcej? Paranoja, natłok myśli, wyostrzenie zmysłów. Czy gdy gaśnie światło, nasza wrażliwość gaśnie razem z nim?

Wstęp wolny!


Jeśli jesteś twórcą filmowym i chciałbyś zaprezentować swoje dzieło, zachęcamy do kontaktu z Grzegorzem Kaźmierskim. Szukamy projektów, które wnoszą nowe spojrzenie na sztukę filmową i reprezentują bogactwo talentów w naszym regionie. Wybrane filmy pokażemy podczas kolejnych spotkań „Po napisach”. Spotkasz się z wymagającą, ale przyjazną publicznością.

Więcej informacji:
Grzegorz Kaźmierski
tel./sms 609 662 968
e-mail: grzegorz.kazmierski@woak.pl

Newsletter